امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102264
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
شهلا میر گلو بیات در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به سفر اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به بنگلادش دستاوردهای این سفر را تشریح کرد و ...

شهلا میر گلو بیات در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به سفر اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به بنگلادش دستاوردهای این سفر را تشریح کرد و گفت: نخست وزیر کشور بنگلادش به عنوان بالاترین مقام دولتی این کشور و همچنین رئیس مجلس بنگلادش هر دو خانم هستند که در این سفر جلسات خوبی با آنها داشتیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کشور بنگلادش در سال 1971 از پاکستان جدا شد و به استقلال رسید به تازگی اقداماتی برای زنان و دختران انجام می‌دهند از جمله تشویق دختران برای حضور در مدرسه با دادن مشوق‌هایی مانند اینکه اگر از هر خانواده 3 دختر در مدرسه حاضر شود یک پرس غذای رایگان به آنها داده می‌شود.

این عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: در این سفر بیش از 10 جلسه با مسئولان ارشد این کشور داشتیم و در این جلسات توانستیم آنها را در مورد نقش و فعالیت اجتماعی و علمی زنان در کشورمان توجیه کنیم چرا که متأسفانه بر اثر تبلیغات سوء کشورهای غربی و آمریکا آنها تصور درستی از حضور زنان در فعالیتهای اجتماعی و علمی کشور نداشتند که خوشبختانه این سفر باعث شد تا حدود زیادی نوع نگاه به زنان کشورمان و جایگاه آنها اصلاح شود.

میر گلو بیات تصریح کرد: همچنین کشور بنگلادش به تازگی برای جلوگیری از هرگونه خشونت علیه زنان و کودکان اقداماتی را انجام داده است از جمله این اقدامات راه اندازی مراکزی برای حمایت‌های پزشکی و حقوقی است که 10 وزارتخانه در آنجا با هم همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین ظرف دو ماه آینده همایش دیگری در بنگلادش در خصوص زنان و کودکان برگزار می‌شود که از کشور ما نیز دعوت شد تا در این همایش حضور داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها