امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102268
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; -گروه سیاسی پوشش مفصل انتقاد روحانی از دولت سابق و اقدام اخیر شهرداری، انعکاس نامه انتقادی توکلی و نادران به

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; -گروه سیاسی

پوشش مفصل انتقاد روحانی از دولت سابق و اقدام اخیر شهرداری، انعکاس نامه انتقادی توکلی و نادران به رئیس‌جمهور و هشدار به دولت یازدهم در خصوص فراموش نکردن توصیه رهبری، شکست مذاکرات قاهره و آغاز جنگ در غزه از مهمترین سرخط‌ های خبری امروز روزنامه‌های اصلاح طلب و اصولگرا بود.

*اعتماد

«کنایه روحانی به تفکیک جنسیتی» عنوان تیتر یک روزنامه اعتماد است که به انعکاس سخنرانی رئیس‌جمهور در روز آخر سفرش به استان چهارمحال و بختیاری پرداخته است.

اعتماد با استناد به این سخن روحانی که « مگر می‌شود 50 درصد جامعه ما یعنی زنان به بهانه های مختلف به کار گرفته نشوند.زن های ما اهل عفافندو این جامعه اسلامی و اخلاقی است و زنان ما پیشتاز اخلاق هستند» آن را کنایه ‌ای به اقدام اخیر شهرداری دانست .

«به مذاکرات غیرهسته‌ای ایران و آمریکا خوشبین نیستم» عنوان تیتری است که روزنامه اعتماد برای مصاحبه با عباس عراقچی برگزیده است.

عراقچی  در این مصاحبه بابیان اینکه برای نزدیک شدن به دیدگاه‌های دو طرف به هم در مذاکرات 5+1 بحث‌های بسیاری انجام گرفته است اما هنوز در هیچ کدام از این موضوعات به توافق نرسیده‌ایم گفت:‌اختلاف‌ها در خصوص هر کدام از موضوعات کاملا مشخص است.

این روزنامه انتقادات دو روز گذشته روحانی از دولت قبل را بدون حساب و کتاب نمی‌داند  و در گفتگویی با سعید لیلاز به بررسی انتقادات رئیس‌جمهور می‌پردازد.

«تندروها توان بازی‌سازی ندارند، فقط بازی را خراب می‌کنند» تیتر گفتگوی اعتماد با عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران است.

لیلاز در این گفتگو با ادعای این مطلب که در شرایطی هستیم که صدای گروه‌های تندرو و اصولگرایان مخالف دولت پژواک چندانی ندارد و آنها اتحاد خود را از دست داده‌اند گفت که : مخالفان دولت بسیار بیش از آنچه می‌دانند خود را نشان می‌دهند و با دست خالی خیلی توان بازی سازی ندارند و بازی را خراب می‌کنند و برای خراب کردن بازی نیز توان خود را به زودی از دست می‌دهند!

«بدنه اجتماعی حساب سپرده دولت‌ها نیست » عنوان مصاحبه اعتماد با احمد پورنجاتی است که به بررسی کم و کیف بدنه اجتماعی دولت پرداخته است.

پورنجاتی در این گفتگو با بیان اینکه احمدی نژاد سال 84 بخشی از پایگاه اجتماعی اصولگرایی را داشت و بخش دیگرش را از بازگشت به جریان پیشا مرزبندی سیاسی یعنی جریان توده‌ای به خود اختصاص داد خلق بدنه جدید اجتماعی را خطای بزرگ رئیس‌جمهور سابق دانست و گفت: روحانی نباید به دنبال بدنه اجتماعی تازه‌ای باشد بلکه باید همپوشانی شکل گرفته در سال 92 را حفظ کند.

*رسالت

انتشار نامه توکلی و نادران به رئیس‌جمهور و هشدار نسبت به اینکه مدل بسته خروج از رکود، نسخه شکست خورده صندوق بین المللی پول است مطلبی بود که تمامی روزنامه‌های اصولگرا به آن پرداخته بودند.

رسالت با انتخاب تیترهای « بسته اقتصادی دولت با واقعیت تطبیق ندارد»، «مدل دولت از زمان دولت سازندگی تا کنون در حال اجرا و خود از عوامل وضع موجود است» و «برخورد با فساد سیستمی در کاهش تولید و انحراف سرمایه‌گذاری در بسته سیاستی دیده نمی‌شود» نامه این دو اقتصاد دادن را به روحانی منتشر کرده است.

«آقای رئیس‌جمهور؛ توصیه رهبری به دولت را فراموش کرده‌اید» عنوان مطلبی است که روزنامه رسالت در انتقاد به حمله روحانی به دولت قبل از منابر عمومی منتشر کرده است.

رسالت انتقادات روحانی به دولت سابق را مغایرت آشکار با توصیه‌های اخیر رهبری به دولت قبل دانست و گفت:‌ نقد دولت قبل و دولت‌های گذشته همان طور که رهبری گفتند از منبرهای عمومی به مصلحت نیست.

*وطن امروز

«کودک کشی از نو» تیتر یک روزنامه وطن امروز است که به آغاز بمباران غزه توسط اسرائیل با پایان آتش بس 72 ساعته پرداخت.

«حمایت روحانی از تاجر 3 هزار میلیاردی » عنوان یکی دیگر از مطالب روزنامه وطن است که به ورود رئیس‌جمهور به ماجرای رانت 650 میلیون یورویی پرداخت.

وطن امروز در این مطلب با طرح این پرسش که بازهم اطلاعات غلط به روحانی دادند؟ می‌نویسد: روحانی در حالی از تاجر 650 میلیون یورویی( 3 هزار میلیارد تومانی) حمایت می‌کند که دیوان محاسبات رانت بودن این اقدام را تایید کرده و حتی در باره این مساله به مسئولان تذکر داده است، دفاع روحانی آنقدر عجیب است که این احتمال وجود دارد باز هم برخی مانند ماجرای گرانی خودرو به وی اطلاعات غلط داده باشند.

«بی‌عدالتی در یارانه مطبوعات» عنوان گفتگوی وطن امروز با رئیس‌کمیته رسانه‌ای مجلس است که به انتقاد از اختصاص یک میلیارد تومان یارانه به دو روزنامه وابسته به موسسه ای که گفته می‌شود معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد مسئولیت مستقیمی در آن رسانه دارد پرداخته است. 

*شرق

«نفت را دادند عده‌ای بردند و خوردند» عنوان تیتر یک روزنامه شرق است که به پوشش انتقادات رئیس‌جمهور از دولت قبل اختصاص دارد.

«بروجردی به همسرم گفت باید به افغانستان برگردد» عنوان مطلب دیگری از این روزنامه است که به بازخوانی شهادت محمود صارمی در گفتگو با همسرش پرداخته است.

همسر شهید صارمی در این گفتگو ضمن انتقاد از صحبت‌های علاالدین بروجردی  در برنامه زنده شناسنامه که نزدیک به یک ماه پیش پخش شد گفت: وظیفه هر دولتی است که از اتباع خود تا آخرین لحظه حمایت کند، دولت باید پیگیری کند چه کسانی در آن دوره مسئول بودند؟ بعد از این همه سال آقای بروجردی به جای توضیح اتفاق می‌آید و در تلویزیون می گوید: گوشت را دست گربه دادیم.این طرز صحبت درباره شهید صارمی درست بود؟

«رقیبان دیروز، همگامان امروز» تیتر یکی دیگر از مطالب روزنامه شرق است که به برخی گمانه‌زنی ها در خصوص شکل گیری ائتلاف نانوشته میان ناطق نوری و محمد خاتمی می‌پردازد.

در این مطلب آمده است: برخی فعالان سیاسی معتقدند که کناره گیری ناطق و خاتمی نه تنها خودخواسته نیست بلکه فضای فعالیت از آنها سلب شده و همین نگاه مانع حضور آنها در اتاق های فکر خواهد بود.

«روی موج ایران و فلسطین» تیتر دیگر روزنامه شرق است که با گفتارهایی از محمد علی سبحانی، حسین شیخ الاسلام و فریدون مجلسی به بازخوانی رابطه تاریخی این دو کشور می‌پردازد.

*آفتاب یزد

روزنامه آفتاب یزد نیز همسو با دیگر روزنامه‌های اصلاح طلب به پوشش مفصل انتقادات روحانی به دولت گذشته پرداخته و با قید سخنان مهم رئیس‌جمهور تیتر یک خود را به آن اختصاص داده و نوشته است:« باید مردم بدانند در چند سال گذشته چه بر سرشان آمده »

«حزب احتمالی لاریجانی و آرایش جدید سیاسی» عنوان گزارشی در روزنامه آفتاب یزد است که به بررسی زمزمه های تشکیل حزب فراگیر اصولگرایان می‌پردازد.

این گزارش یکی از دلایل تشکیل حزب فراگیر به رهبری لاریجانی را شکل گیری جریان ها و احزاب بسیار تندرو اصولگرا دانست که کنترل بر آنها بسیار سخت شده است!

درگذشت حبیب الله عسگراولادی و وضعیت نامشخص جسمانی آیت الله مهدوی کنی به عنوان دو تن از سرشناس‌ترین رهبران اصولگرایی دو علت دیگری است که این گزارش برای تمایل لاریجانی به پذیرش این نقش عنوان کرده است.

*کیهان

«باج خواهی صهیونیست‌ها، ایستادگی مقاومت، غزه دوباره خونین شد» تیتر یک روزنامه امروز کیهان است که به بی نتیجه پایان یافتن مذاکرات آتش بس در قاهره اشاره می کند.

«تحرکات منافقانه برای هم سرنوشت کردن ناطق با خاتمی» تیتر یکی از اخبار ویژه روزنامه کیهان است.

این خبر با اشاره به مصاحبه اخیر رضوی یزدی و اظهارات او آن را تحرک موذیانه مجمع روحانیون برای گره زدن سرنوشت خاتمی و ناطق نوری عنوان کرد و گفت :تحرک موذیانه مجمع روحانیون برای گره زدن سرنوشت یکی از سران فتنه (خاتمی) با ناطق نوری در حالی است که خاتمی و برخی چهره‌های مشابه در مجمع روحانیون ورشکسته به تقصیرند اما ناطق نوری پس از انتخابات دوم خرداد 76 خود ترجیح داده که از متن مسائل اجرایی کنار رود و به لحاظ قانونی منعی برای فعالیت سیاسی ندارد.

در ادامه این مطلب آمده است : رصد مواضع برخی افراطیون در ماه‌های اخیر معلوم می‌شود که عناصر ورشکسته درصددند پشت افرادی مانند ناطق نوری پنهان شوند و حیات طفیلی خود را تجدید کنند. جالب اینکه همین طیف در روزگاری نه چندان دور شعار می‌دادند «مجلس زوری نمی‌خوایم، ناطق نوری نمی‌خوایم».

رضوی یزدی در گفت‌وگویی مدعی شده است: به کار بردن تعبیراتی چون بازنشستگی سیاسی برای افرادی چون  خاتمی و ناطق نوری تعبیر غلطی است؛ چرا که این چهره‌ها هیچ وقت نمی‌توانند از سیاست کشور جدا شوند و تمام وجود آنها با این موضوع عجین شده است و اگر اکنون مسئولیت نمی‌پذیرند علتش این است که امکانش از آنها سلب شده است!

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها