امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102269
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کازرون، شاهین محمدصادقی صبح امروز در آیین تجلیل از خبرنگاران این شهرستان با گرامی‌داشت 17 مردادماه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کازرون، شاهین محمدصادقی صبح امروز در آیین تجلیل از خبرنگاران این شهرستان با گرامی‌داشت 17 مردادماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار اظهار کرد: امروزه در دنیا نقش امپراتوری رسانه‌ای و ارتباطات کمتر از قدرت نظامی نیست و در بعد اجتماعی تأثیرات فراوانی به‌ جای می‌گذارد.

وی گفت: به‌ وضوح می‌بینیم که دنیای استکبار با استفاده از قدرت رسانه‌ای که در اختیار دارد چگونه واقعیت‌ها را برای تأمین منافع صاحبان قدرت وارونه جلوه می‌دهد و منافع ملت‌ها را لگدمال می‌کند.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از رسانه‌های معروف دنیا در اختیار رژیم پلید صهیونیستی است، تصریح کرد: امروزه این رژیم غاصب با قدرت‌های خبری که در اختیار دارد اتفاقات دنیا و دفاع مردم مظلوم فلسطین و غزه را وارونه نشان می‌دهد و ایجاد تهدید می‌کند.

محمدصادقی، فروش کالاهای مختلف از جمله صنعتی، فرهنگی و اسلحه را از جمله تبلیغات امپراتوری خبری دنیای غرب برشمرد و افزود: حتی قدرت رسانه در اقتصاد غرب نیز تعیین‌کننده است.

وی ادامه داد: امروزه رسانه‌های آزادی‌خواه و بشردوست با وجود کمبود امکانات توانسته‌اند در مقابل تمام داشته‌های زر و زور امپراتور رسانه‌ای استکبار ایستادگی کنند و موجی را در دنیا به وجود آورند.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور ما انقلاب اسلامی مدیون اصحاب رسانه است، تصریح کرد: صدا و سیما در مرحله نخست و سپس اصحاب جراید نوشتاری و نیز رسانه‌های الکترونیکی، وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها و نیز پایگاه‌های خبری دیگر امروزه نقش مهمی در جامعه ایفا می‌کنند.

وی گفت: اگر خون شهدا و پیشرفت‌های علمی و نظامی در کشور نبود ارباب جراید و رسانه این‌گونه در جامعه نمود پیدا نمی‌کردند.

محمدصادقی، آشکار ساختن حقانیت جمهوری اسلامی، تحرک و حق‌طلبی مردم کشور را مدیون ایفای نقش و رسالت خطیر رسانه‌ها دانست.

وی ادامه داد: کار خبرنگاران تمجید از کسی نیست و مقابل دیگران نیز قرار ندارند بلکه رسالت دارند که در راستای حقانیت جامعه، برملا کردن فسادها و خرابکاری‌های مخالفان نظام انجام‌ وظیفه ‌کنند.

نماینده مردم کازرون نقش خبرنگاران کشور در عرصه‌های مختلف جامعه و نیز بین‌المللی و دفاع از مردم بی‌دفاع غزه، فلسطین، سوریه و افغانستان را مثبت ارزیابی کرد.

محمدصادقی، تعهد اخلاقی، آگاهی‌بخشی درست و بدون بغض و کینه به جامعه، رعایت امانت‌داری و حدود و حریم اشخاص را از مهم‌ترین ویژگی‌های یک خبرنگار برشمرد.

وی برخورداری از امکانات کم در وسایل و تدارکات و نیز برخورد با صاحبان قدرت را از مشکلات پیش‌روی خبرنگاران عنوان کرد و افزود: در اتفاقات فیزیکی مانند سیل، زلزله و جنگ نیز خبرنگاران از جان خود مایه می‌گذارند تا اطلاعات درست و دقیقی را به مردم ارائه دهند.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در پایان یاد و خاطره خبرنگاران دوران دفاع مقدس که تعدادی از آنان به درجه رفیع شهادت نائل شدند را گرامی داشت.

به گزارش فارس، نماینده مردم کازرون از خبرنگاران این شهرستان تجلیل کرد.

انتهای پیام/2448/ز40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها