امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102276
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پانزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پانزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در دانشگاه مازندران با شعار تحقق پیشرفت درون‌زا برای اقتدار ملی، رسالت امروز دانشگاه تا تاریخ 22 مرداد ماه در حال برگزاری است.

علیرضا کریمی دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی مستقل در افتتاحیه این نشست، در آمفی‌تئاتر شهید رضایی‌نژاد دانشگاه مازندران در بین دانشجویان به تبیین شعار این نشست پرداخت.

کریمی در ابتدا با بیان اینکه دانشگاه رسالت‌های متعددی بر عهده دارد، بیان کرد: این رسالت در عرصه‌های مختلف، متفاوت است و تاکنون جنبش دانشجویی از عهده رسالت‌های خود برآمده است.

وی با بیان این که، امروز در تحقق و اثبات کارآمدی جمهوری اسلامی هستیم گفت: برگزاری انتخابات‌های پرشکوه ملت ایران دلیل روشنی بر مشروعیت انقلاب اسلامی است.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، پیشرفت را عامل حل مشکلات دانست و افزود: جمهوری اسلامی برای اینکه کارآمدی خود را نشان دهد راهی جز پیشرفت ندارد.

وی افزود، ما دو نوع پیشرفت داریم، پیشرفت درون‌زا و پیشرفتی که مبتنی بر همکاری کشورهای دیگر است و عامل‌های خارجی مولفه اصلی آن را تشکیل می‌دهند.

کریمی با بیان اینکه ما تا کنون سعی کردیم مشکلات را با پیشرفت برون زا حل کنیم، بیان کرد، این نوع پیشرفت زمانی که دچار تحریم شدیم برای ما مشکل‌ساز بود در حالی که در کشوری مانند روسیه که سعی کرده است با پیشرفت درون زا مشکلات خود را حل کند، در زمان تحریم‌ها به جای سقوط، پیشرفت کرده است چه اینکه در کشور خودمان نیز در بخش‌هایی که به درون اتکا داشتیم توانستیم بر تحریم‌ها غلبه کنیم.

دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی مستقل خاطر نشان کرد که در ایران باید دنبال پیشرفت درون‌زا باشیم و افزود، پیشرفت درون زا دارای سه مولفه علم، اقتصاد و فرهنگ است.

وی پیشرفت علمی را موتور محرکه پیشرفت درون زا دانست و بیان کرد، ما در شرایط فعلی باید پیشرفت علمی داشته باشیم که این ما را در پیشرفت همه ساختارها هدایت می‌کند.

کریمی در ادامه بیان کرد: اقتصاد ما باید اقتصاد مقاومتی باشد تا در برابر هر فشار و ضربه‌ای مقاومت کند.

دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی مستقل، فرهنگ اسلامی را ضلع سوم پیشرفت درون زا دانست و بیان کرد، فرهنگ حل کننده همه این معضلات است و چیزی که تمام این اتفاقات و معضلات را در درون کشور حل می کند فرهنگ است.

وی افزود، پیشرفت درون زا، هدف غایی ما نیست، هدف غایی ما این است که در سطح بین الملل و جهانی، انقلاب اسلامی را صادر کنیم و با اقتداری که کسب می‌کنیم بتوانیم از همه مستضعفین و محرومان جهان حمایت کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد، با تمام این توضیحات، شعار پانزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور را  "تحقق پیشرفت درون زا برای اقتدار ملی، رسالت امروز دانشگاه" بیان می‌کنم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار