امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۲۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102277
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد رجبی رئیس کتابخانه مجلس شورای اسلامی به مناسبت رونمایی کتاب «فتح تهران»، گفت: کتاب

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد رجبی رئیس کتابخانه مجلس شورای اسلامی به مناسبت رونمایی کتاب «فتح تهران»، گفت: کتاب مذکور، باب جدیدی از روایت قصه گونه تاریخ معاصر است که ماجرای فتح تهران را توسط ایل بختیاری بعد از دوره استبداد صغیر بیان می کند؛ آن هم از زبان اسبی که بختیاری‌ها سوار بر آن از اصفهان تا تهران حرکت می‌کردند.
 
رجبی ادامه داد: پیش از این نیز کار مشابه دیگری از زبان تفنگ و به نام کتاب «تفنگ نه دال» و از سوی نویسنده همین کتاب (اردشیر صالح پور) انجام شده بود که روایت مشابهی در همین کتاب دارد.
 
وی تصریح کرد: این کتاب کاری است که به یک اعتبار می‌تواند در حوزه داستان نویسی مستند قرار گیرد و به اعتباری دیگر، به عنوان کاری تاریخی تلقی شود. ضمن این که این روایت مربوط به یک تابلوی بزرگی است که در کاخ صاحبقرانیه که در آن فتح تهران در صحنه‌های مختلفی به تصویر درآمده است و از این جهت، هم در حوزه تصویر و هم در وجه قصه گویی، دارای ارزش ویژه‌ای است.
 
رجبی با بیان اینکه این کتاب به مناسبت سالگرد مشروطه منتشر شده است، اظهار داشت: کتاب مذکور به جهت سبک ویژه‌ای که دارد و به خصوص وارد مسایل اختلافی در حوزه مشروطیت نشده است،  به عنوان کتابی تلقی شد که ما توانستیم از آن حمایت به عمل آوریم؛ بنابراین در نشر آن مشارکت کردیم.
 
رییس کتابخانه، موزه و اسناد مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در اینجا باید از نقش جناب آقای احمد محیط طباطبایی که رابط بین مولف محترم و بانی اصلی نشر این کتاب با این کتابخانه بودند، تشکر و سپاسگذاری کنم. ضمناً اعلام می‌کنم که ما در حوزه کتاب‌هایی که به نوعی مرتبط با فرهنگ و تاریخ کشورمان می‌شوند، آمادگی حمایت داریم؛ چنانکه تاکنون هم همکاری‌هایی در این زمینه با فرهنگستان هنر و موسسه تحقیقات اسلامی قم، موسسه ابن‌سینا و اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران داشتیم و برخی مؤسسات دیگر داشته‌ایم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار