امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102282
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خندکار عبدالستار سفیر بنگلادش در تهران صبح امروز با حسین شیخ‌الاسلام مشاور رئیس مجلس و ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خندکار عبدالستار سفیر بنگلادش در تهران صبح امروز با حسین شیخ‌الاسلام مشاور رئیس مجلس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

شیخ‌الاسلام در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه مثبت روابط میان ایران و بنگلادش نسبت به توسعه و گسترش روابط فیمابین در تمامی زمینه‌ها اعم از فرهنگی، علمی، دانشگاهی و اقتصادی و تجاری به ویژه در بُعد پارلمانی ابراز امیدواری کرد.

وی در ادامه با اشاره به اشتراکات فراوان میان 2 کشور ایران و بنگلادش خاطرنشان کرد: پیوندها و اشتراکات فراوان میان 2 ملت در زمینه‌های گوناگون به ویژه دینی، فرهنگی و تمدنی سرمایه مشترک فکری و اندیشه‌ای است که می‌تواند بستر مناسب برای توسعه و گسترش هر چه بیشتر مناسبات دوستانه فیمابین را فراهم آورد.

مشاور رئیس مجلس با قدردانی از مشارکت فعال بنگلادش در اجلاس اخیر غیرمتعهدها در تهران و همسو دانستن دیدگاه‌های ایران و بنگلادش، نسبت به موضوعات و مسائل بین‌الملل و منطقه‌ای و جهان اسلام برای همکاری و تفاهم بیشتر در مورد منافع 2 کشور و جهان اسلام به ویژه در رابطه با وقایع اخیر غزه ابراز امیدواری کرد.

خندکار عبدالستار‌ سفیر بنگلادش در تهران نیز در این دیدار با اشاره به رابطه مثبت میان ایران و بنگلادش تأکید کرد: ایران و بنگلادش دارای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های زیادی هستند و کشور بنگلادش در استفاده از این ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها هیچ فرصتی را از دست نخواهد داد.

سفیر بنگلادش همچنین رفت‌وآمد هیأت‌های پارلمانی را عامل مهمی در توسعه و بسط روابط فیمابین دانست و نسبت به حضور هیأت پارلمانی ایران و بنگلادش ابراز خرسندی کرد.

وی همچنین با بیان موضع کشورش در محکومیت جنایات اخیر رژیم اشغالگر قدس در غزه و تأکید بر حمایت از مردم مظلوم غزه و مقاومت آنها در برابر رژیم صهیونیستی ابراز امیدواری کرد کشورهای اسلامی با همکاری و همبستگی بتوانند از مردم مظلوم غزه در برابر حملات بی‌رحمانه رژیم صهیونیستی حمایت کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها