امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102284
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،شماره 205 هفته‌نامه «پنجره» به مدیرمسئولی علیرضا زاکانی منتشر شد. باشگاه اهل قلم در ادامه

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،شماره 205 هفته‌نامه «پنجره» به مدیرمسئولی علیرضا زاکانی منتشر شد.

باشگاه اهل قلم در ادامه شماره‌های پیشین با یادداشت‌هایی از صاحبان قلم به رابطه فلسفه و علوم تا نسبت حجاب و عفاف پرداخته است.

بخش ترجمه نیز که پای ثابت هر شماره از این هفته نامه است موضوعات متنوعی چون جنگ غزه،پوتین و حوادث عراق را از دریچه رسانه‌هایی مانند تایم و الاخبار مورد بررسی قرار داده است.

گفت‌وگوی امید مهدی‌نژاد با مصطفی محدثی خراسانی که هم شاعر است و هم روزنامه‌نگار از بخش‌های جذاب ضمیمه رایگان این هفته پنجره است.
سیاست

پرونده‌ سیاست این هفته‌ پنجره که به بررسی عملکرد یک ساله‌ دولت روحانی پرداخته است با یادداشت فریدالدین حداد عادل شروع می‌شود و شامل مصاحبه‌هایی با محمد کوثری،صباح زنگنه،فواد ایزدی،فلاحت پیشه و علی خرم است.این پرونده با مرور وعده‌های انتخاباتی روحانی پیش از انتخابات به بررسی تحقق آنها پرداخته است.

علی خرم نماینده سابق ایران در سازمان ملل‌ که پیرامون عملکرد یک ساله‌ دستگاه سیاست خارجی با پنجره مصاحبه کرده معتقد است که در این سال تعامل سازنده جای تهاجم را گرفته است و مذاکره با آمریکا در این یک سال سبب شد تا برخی از برداشت‎های ناصحیح آمریکا پیرامون ایران تصحیح شود.فرصت سوزی دولت بنفش در قاره سیاه عنوان یادداشتی از این پرونده است که به کوتاهی‌های دیپلماسی دولت در ارتباط و تعامل با کشورهای پرداخته است.

بررسی دادگاه مهدی هاشمی و واکنش رسانه‌ها به آن، تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران،تحولات سوریه و عراق جنگ غزه دیگر موضوعات بررسی شده در پرونده‌ی سیاست این شماره از هفته نامه پنجره است.
از طاعون مسکن تا ثبات بازار ارز

بخش اقتصاد این هفته نامه نیز مانند دیگر بخش‌ها که به بررسی عملکرد دولت روحانی پرداخته‌اند، اقتصاد یک ساله دولت روحانی را بررسی کرده است.

وزیر نفت و جنجال‌ها و حاشیه‌هایش موضوع یادداشت منیژه خزایی است و در آن از سروصداهای بنزین سرطان‌زا تا مرگ دو نفر در اثر سرما گفته شده است.

علی عسگری معاون وزیر اقتصاد هم در مصاحبه‌ای از اهداف و برنامه‌های سال جدید دولت گفته است و البته تاکید کرده است که در یک سال گذشته از فشار اقتصادی بر مردم کاسته شده است.

سرویس اقتصادی پنجره حوزه‌هایی چون بیکاری،خودرو و رکود را حوزه‌هایی دانسته که دولت نتوانسته است انتظارات را در آن برطرف کند.

بزرگ‎ترین پاشنه آشیل وزارت ارشاد:بولتن سازان غیرشفاف

این سخنان را رضا امیرخانی داستان نویس کشورمان در گفت‌وگو با سرویس هنر هفته نامه پنجره گفته است.

گفت‌وگوهایی پیرامون یک سال عملکرد دولت در زمینه هنر که با افراد دیگری چون علیرضا افتخاری، حمید شاه‎آبادی، رحمت امینی، هوشنگ جاوید و ابراهیم حسن بیگی نیز انجام گرفته است.

هم چنین در مطالبی جداگانه، عملکرد وزیر ارشاد و مسئولانی چون رئیس سازمان سینمایی، معاونت هنری و معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز مورد بررسی قرار گرفته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار