امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102289
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قوچان، آیت‌الله سید احمد خاتمی ظهر امروز در دیدار با بسیجیان قوچان در سالن الغدیر سپاه این شهرستان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قوچان، آیت‌الله سید احمد خاتمی ظهر امروز در دیدار با بسیجیان قوچان در سالن الغدیر سپاه این شهرستان اظهار کرد: بسیج یک نهاد نیست یک فرهنگ است بسیج یعنی آمادگی برای دفاع از دین و این فرهنگ مایه حفظ انقلاب و نظام اسلامی می‌شود.

وی با بیان اینکه نگاه به بسیج باید نگاه به فرهنگ باشد، گفت: برای حفظ خودمان در شرایط کنونی نیاز به نیروهای مسلح قوی داریم که به حمدالله به مدیریت مقام معظم رهبری نیروهای مسلح ما نظامی و انتظامی در بهترین شرایط بوده و سپاه، ارتش، نیروی انتظامی آماده هستند و نه آماده دستوری بلکه آماده با انگیزه هستند.

امام جمعه موقت تهران با یادآوری اینکه نیروهای مسلح مقتدر، با انگیزه و مؤمن هستند، تصریح کرد: امروز مقاومت با موشک 70 و 80 کیلومتری تلاویو را به شام سایه تبدیل کرده و زندگی در آن پناهگاهی شده به طوری که مدت‌ها پیش رئیس جمهور خود را انتخاب اما می‌ترسند مراسم تحلیف را برگزار کنند.

وی بخش نظامی را یکی از وسایل حفظ اسلام و نظام اسلامی دانست و افزود: بصریت برای حفظ اسلام و نظام اسلامی ضروری است و فضا مجازی که دشمن با سایت‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای در اختیار گرفته برای مقابله با عنصر بصیرت است.

خاتمی با تأکید بر اینکه 200 شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان به دنبال مقابله با بصریت هستند، بیان کرد: نخستین وظیفه شبکه‌های ماهواره‌ای دین‌زدایی است و این یعنی استحاله یک نسل که آن نسل را با خدا، معنویت، اعتقادات و اخلاق بیگانه کنند.

وی یادآور شد: این مأموریت دشمنان در درازمدت تعریف شده و برخی آمارهایی که درباره استفاده از ماهواره اعلام می‌شود غلط است، بنده خبر دقیق دارم که خراسان جنوبی با 25 درصد کمترین استفاده از ماهواره را دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری آوردن آنتن ماهواره و شبکه‌های ماهواره‌ای به خانه را آوردن دشمن به داخل خانه برشمرده و گفت: این مأموریت تنها به ما اختصاص ندارد بلکه بخش بزرگی از جهان مورد تهاجم و شبیخون قرار گرفته زیرا دشمنان به دنبال اخلاق زدایی و تئوریزه‌کردن بی‌عفتی هستند.

وی با تأکید بر اینکه سرشاخه‌های شجره طیبه صالحین باید بصریت‌افزایی داشته باشند، گفت: مأموریت و مسئولیت دشمنان دین‌زدایی، اخلاق‌زدایی و نظام زدایی است و به دنبال عوض کردن تحلیل جوانان‌اند.

امام جمعه موقت تهران شبکه‌های ماهواره‌ای بیگانه را از مصادیق بارز فساد دانسته و عنوان کرد: تمام اهداف شبکه‌های ماهواره‌ای بیگانه حاکم‌ نبودن این در این منطقه است پس نباید بلافاصله چیزی را قبول کرد بلکه باید آن را تحلیل کنید.

وی وجود پیامبر گرامی اسلام (ص)، امامان معصوم (ع) و امام زمان (عج) را معیار حق برشمرده و اظهار کرد: بر اساس مبانی قرآن معتقدیم که کسی را که ایشان تعیین کرده ولی فقیه است پس ولی فقیه تنها رهبر سیاسی نیست بلکه جانشین امام زمان ماست.

خاتمی با بیان اینکه فتنه‌گران 88 تنها با رهبر سیاسی در نیافتادند بلکه حرف نایب امام زمان (عج) را نشنیدند، خاطرنشان کرد: آقا دلسوزانه و محبت‌آمیز در خطبه‌های نماز جمعه گفتند که صندوق‌ها برای این است که اردوی خیابانی کنار گذاشته شود و فرمودند که 10 درصد آرا با حضور نمایندگان کاندیداها شمارش شود.

وی افزود: فتنه‌گران کشور را به التهاب کشاندند و وحشتی که در روز عاشورا ایجاد کردند از وحشت میدان جنگ کمتر نبود بطوری که بر پیشانی پیش‌نماز در حال نماز سنگ زده و جوان مذهبی را کتک می‌زدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: : قصه فتنه 88 قصه دعوای انتخاباتی یا دعوای شخصی و قصه این کاندیدا یا اون کاندیدا نبود قصه براندازی نظام ولایی بود.

وی با بیان اینکه جوانان باید ببینند که ولایت کجا ایستاده و به ولایت نگاه کنند، تصریح کرد: معیار ولایت است و همه مسئولان با ولایت محک زده می‌شوند و هر مسئولی که بخواهد زاویه پیدا کند باید عبرت بگیرند.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: ولایتمداری مهم است نه ولایت شعاری که حرف با عمل یکسان نباشد و خودمان را باید با ولایت تنظیم کنیم نه اینکه انتظار داشته باشیم ولایت خود را با ما تنظیم کند.

وی اضافه کرد: در عرصه سیاسی کشور دشمن در پی دو قطبی کردن جامعه است در پی اینکه بگوید بسیجیان، روحانیون و سپاهیان طرفدار ولایت بوده و بقیه طرفدار دولت‌ هستند.

خاتمی بیان کرد: بسیجیان باید مواظب این توطئه دشمنان باشند زیرا رهبر و رئیس جمهور ما متعلق به همه آحاد مردم هستند و این وحدت یک امر ضروری به شمار می‌آید.

وی با اشاره به اینکه موضع ولایت در ارتباط با دولت موضع حمایت است، عنوان کرد: آقا از این دولت انتظاراتی داشته که آنرا در جلسات مطرح کردند و آن این است که نباید با شعار اعتدال جریان مؤمن از صحنه مدیریت کنار برود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حرف ما حمایت از دولت بوده و تخریب را جائز نمی‌دانیم، گفت: دولتیان محترم به دغدغه ولایت توجه کنند و موضع ما نیز هم حمایت و هم توجه به تذکرات ولایت است و عزل و نصب‌ها در دولت با معیار صورت بگیرد و براساس حزب، جناح، باند و محور نباشد.

وی با یادآوری اینکه با رفتن یک دولت و روی کار آمدن دولت جدید همه را جارو کرده حتی آبدارچی و این در هیچ جای دنیا وجود ندارد، اظهار کرد: شعار اعتدال آقای روحانی تو دل بروست اما آنچه مهم است این بوده که در عمل تحقق پیدا کند.

انتهای پیام/70005/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار