امروز : پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 26
۰۲:۴۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1023
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 354
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در دوشنبه، نمایشگاه 3 روزه بین‌المللی کتاب قزاقستان که در «آلماتی» پایتخت فرهنگی این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در دوشنبه، نمایشگاه 3 روزه بین‌المللی کتاب قزاقستان که در «آلماتی» پایتخت فرهنگی این کشور برگزار شد، میزبان ناشران کشورهای مختلفی از جمله ایران، روسیه، چین، کشورهای آسیای مرکزی، اوکراین، بلاروس، آلمان، کره و برخی دیگر بود.
رایزنی فرهنگی کشورمان در این نمایشگاه با عرضه حدود 400 عنوان کتاب در حوزه‌های تاریخ، ادبیات، دین، فرهنگ، موضوعات اخلاقی، اجتماعی، ایران‌شناسی و زبان و ادبیات فارسی به زبان‌های روسی، قزاقی، فارسی و انگلیسی حضور گسترده‌ای دارد.

حضور بنیاد مطالعات اسلامی در مسکو با بیش از 80 عنوان کتاب به زبان روسی در حوزه دین و فلسفه به دعوت رایزنی فرهنگی کشورمان به این نمایشگاه صورت گرفته است.
امضا تفاهم‌نامه با خانه کتاب و کتابخانه ملی و آکادمی علوم قزاقستان با کتابخانه ملی و مراکز مربوط به کتاب در ایران از نتایج پرثمر حضور کشورمان در این نمایشگاه است.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب در آلماتی قزاقستان 22 فروردین کار خود را آغاز کرد و در مراسم افتتاح آن معاون وزیر فرهنگ این کشور برگزاری این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای تعامل و تبادل افکار و اندیشه‌های ملت‌ها و کشورهای مختلف دانست.
 بازدید از کالج چاپ و نشر قزاقستان که دارای حدود 650 دانشجو است و آشنایی با مراحل مختلف طراحی، صفحه‌آرایی، چاپ و صحافی کتاب از جمله برنامه‌هایی بود که در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی کتاب در آلماتی صورت گرفت.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها