امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102311
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، علی ربیعی امروز در مراسمی که انجمن صنفی روزنامه‌های غیر دولتی در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار کرد با بیان اینکه شهید ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، علی ربیعی امروز در مراسمی که انجمن صنفی روزنامه‌های غیر دولتی در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار کرد با بیان اینکه شهید محمود صارمی شهید افراطی‌گری شد، اظهار داشت: در سال 77 در بی‌خبری شهادت 7 تن از هموطنانمان را شنیدیم که از جمله آنها شهید محمود صارمی بود.

وزیر کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: جریانی که امروز در میان مسلمانان تفرقه می‌اندازد و چهره دین را نامناسب نشان می‌دهد، همین جریان بود که سارمی را شهید کرد.

وی ادامه داد: برداشت‌های غلط و یکسونگری‌ها از دین، چنین مسائلی را به بار آورد.

ربیعی متذکر شد: جامعه ما نیاز به اطلاعات دارد و در این هیچگونه شکی نیست. آیا واقعا ما می‌توانیم توسعه و رشد را بدون اطلاعات مناسب داشته باشیم. بدون شک پاسخ منفی خواهد بود.

وی با بیان اینکه هنوز برخی به مطبوعات نگرشی با مضمون دفع شر دارند، گفت: متاسفانه برخی مطبوعات را به عنوان خیر تلقی نمی‌کنند.

وزیر کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ضرورت ایجاد گفتمان اجتماعی پیرامون مسائل اساسی کشور ادامه داد: باید در مقوله یارانه، توسعه، فقر، رفاه و فرهنگ دارای گفتمان اجماعی باشیم، و این درحالی است که هم‌اکنون دچار ابهام گفتمان شده‌ایم.

ربیعی با بیان اینکه رسانه و مطبوعات در اطلاع‌رسانی نقش مهم و بی‌بدیلی دارند، گفت:‌ اگر می‌خواهیم جامعه ما خوشبخت و سعادتمند شود باید درباره فساد و برنامه‌ها گفتگو شکل گیرد. در این صورت نمی‌توان امیدوار بود.

این عضو کابینه دولت در ادامه سخنان خود با بیان اینکه رسانه در کشور ما از یک بستر طبیعی شکل نگرفته است، ابراز داشت: چرا در عرصه مطبوعات یک گام به پیش و چند گام به عقب برمی‌گردیم.

وی با انتقاد از فعالیت شب‌نامه‌ها در حوزه رسانه کشور ابراز داشت: انتظار داریم و امیدوار هستیم که چشم‌ها و گوش‌ها طوری سامان یابند که از داخل بشنوند و ببینند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در داخل مطبوعات دچار مشکلاتی هستیم، اضافه کرد: متاسفانه نویسنده بزرگی که رئیس جمهور یک منطقه تمایل داشته باشد یادداشت‌‌های آن نویسنده مهم را بخواند وجود ندارد.

وزیر کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از چند شغله بودن برخی مطبوعاتی‌ها، گفت: چند شغله بودن مطبوعاتی‌ها مهارت را در این حرفه با مشکل روبرو می‌کند.

وی پیشنهاد داد: آموزش فنی حرفه‌ای خبرنگاران با کمک وزارت ارشاد به صورت رایگان ارائه می شود.

وی همچنین با بیان اینکه هم‌اکنون در حال پیشبرد سند این مهم هستیم، گفت: لایحه نظام صنفی مطبوعات را نیز در کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجلس شورای اسلامی می‌توانیم به پیش ببریم.

ربیعی اخلاق را گمشده جامعه عنوان کرد و بیان داشت: مطبوعات می‌توانند در گسترش اخلاق در جامعه مثمرثمر واقع شوند. در اقتصاد ما اندازه‌گیری داشته‌ایم اما در اخلاق نتوانستیم اندازه بگیریم و در برخی جهاد فروپاشی‌هایی داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: درباره بیمه خبرنگاران درصدد هستیم اقداماتی را پیش ببریم و امیدوار هستیم که این مهم محقق شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار