امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102315
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه آموزش و ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش که در خبرگزاری کانون دانش‌آموزی (پانا) برگزار شد در خصوص وضعیت آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی اظهار داشت: در قانون مجلس آمده است که باید آزمون برگزار شود اما باید بتوانیم ردیف استخدامی بگیریم تا آزمون‌ را برگزار کنیم.

وی افزود: در برگزاری آزمون استخدامی نیز شرایطی را در نظر خواهیم داشت یعنی رشته تحصیلی و موقعیت جغرافیایی مدنظر است.

فانی با تأکید بر اینکه ردیف‌های استخدامی موجود پیش‌خور شده است، گفت: در سال‌های قبل استخدام‌هایی در آموزش و پرورش صورت گرفته است و در حال حاضر ردیف استخدامی وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص مستمری دانش‌آموزان شین آبادی، اظهار داشت: برای دانش‌آموزان شین‌آبادی چندین جلسه داشتیم و در دولت هم مطرح کردیم و بحث بیمه آنها به وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی باز می‌گردد؛ البته در بحث تحصیل و تدریس آنها از قبل همکاری داشتیم و وظیفه خود می‌دانیم.

وی ادامه داد: رئیس دفتر رئیس جمهور نیز با این دانش‌‌آموزان و خانواده‌های آنها ملاقاتی داشت البته حل مسائل آنها، کار یک روزه نیست باید فرایندی طی شود تا مشکل آنها حل شود.

به گزارش فارس، فانی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا امکان لغو استخدام بری افرادی که در گذشته بدون حساب و کتاب در آموزش و پرورش جذب شدند، وجود دارد»، گفت: هنوز به آن نقطه نرسیدیم؛ مواردی ارجاع شده است که بازرسی در حال پیگیری است و در صورت تأیید، طبق قانون رسیدگی می‌کنیم.
وی در خصوص افزایش مرخصی زایمان بانوان فرهنگی به ۹ ماه نیز گفت: در این خصوص در قانون نوشته است که دولت مجاز است که ما پیگیری‌ها را انجام دادیم اما امکان فراهم نشده است.
فانی درباره وضعیت معلمانی که حکم قضایی داشته و ممنوع‌التدریس شده‌اند، بیان داشت: درباره همکارانی که محکومیت داشتند به هیئت عالی رسیدگی به تخلفات رئیس جموری ارجاع دادیم چون لغو حکم باید در آنجا انجام شود که یکی، دو مورد موافقت لغو حکم ابلاغ شده است و پیگیر مابقی نیز هستیم.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها