امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102319
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرج به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، یزدان نیکنام رئیس پلیس فتای استان البرز گفت: در پی مراجعه دختر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرج به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، یزدان نیکنام رئیس پلیس فتای استان البرز گفت: در پی مراجعه دختر جوانی به پلیس فتا استان و اظهار شکایت مبنی بر اینکه مبلغ 30 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش برداشت شده است رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از بررسی پرینت حساب‌های شاکی دریافتند که مبلغ برداشت شده به صورت اینترنتی و انتقال وجه از حساب شاکی کسر شده است.

شاکی پرونده در توضیح بیشتر ماجرا گفت: که چندی پیش با پسر جوانی طرح دوستی ریخته و با توجه به اعتمادی که نسبت به وی داشته گاهی اوقات کارت عابر بانک خود را در اختیار وی قرار می‌دادم تا کارهای بانکی را برایم انجام دهد، غافل از اینکه وی از این حسن نیت من سوءاستفاده کرده و با سرقت کارت و رمز عبورم تمامی موجودی حسابم را که 30 میلیون ریال می‌باشد را برداشت کرده و چند روزی است که از او اطلاعی ندارم.

نیکنام اظهار داشت: با توجه به اظهارات شاکی ماموران بلافاصله وارد عمل شده و با انجام کارهای اطلاعاتی و تحقیقات نامحسوس متهم را طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

متهم پس از انتقال به این پلیس و رویارویی با شاکی لب به اعتراف گشوده و پرده از یک سرقت اینترنتی برداشت و گفت: با ریختن طرح دوستی با دختران جوان و یا دادن پیشنهاد ازدواج، اعتماد آن‌ها را به خود جلب کرده و پس از مدتی که حسن نیت خود را ثابت می‌کردم رمز کارت عابر بانک و محتویات موجودی حساب طعمه‌های خود را به دست آورده و با سرقت کارت عابر بانک آن‌ها یا از طریق انتقال وجه و یا به صورت اینترنتی تمامی موجودی حساب را خالی و متواری می‌شدم.

رئیس پلیس فتا استان البرز در پایان به شهروندان هشدار داد تا مراقب عابر بانک‌های خود باشند و به صورت میان دوره‌ای رمزهای عبور کارت خود را تغییر داده و با سیستم شخصی خود اقدام به انجام عملیات بانکی نکنند زیرا هرگونه جرمی که در این فضا رخ دهد ابتدا ip سیستم شخصی که عملیات را انجام داده است به عنوان مدرک جرم محسوب خواهد شد و قربانی این گونه عملیات‌های بانکی زمان زیادی برای اثبات بی‌گناهی خود خواهند داشت.

انتهای پیام/2302/الف

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها