امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102327
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمدعلی وکیلی امروز در مراسم ویژه روز خبرنگار که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، ضمن تبریک و گرامیداشت روز ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمدعلی وکیلی امروز در مراسم ویژه روز خبرنگار که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، ضمن تبریک و گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: روز خبرنگار در تقویم ما بهانه‌ای شده تا از مسائل همدیگر تا جایی که ممکن است باخبر شویم اما حیای قلم مانع از آن است که این روز را فقط به مسائل خبرنگاران اختصاص دهد و به مشکلات سایر بخش‌‌ها نیز پرداخته می‌شود.

رئیس انجمن صنفی روزنامه‌های غیردولتی گفت: آنچنان در پی دغدغه‌های دیگران هستیم که حیفمان می‌آید از این فرصت برای بیان دغدغه‌های صنف رسانه استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس تلاش شد به بهانه روز خبرنگار با ابتکار عمل انجمن صنفی روزنامه‌های غیر دولتی فرصتی را برای بیان دغدغه‌های جامعه رسانه قرار دهیم.

وکیلی با بیان اینکه علاقمند بودیم دولتمردان برای شنیدن دغدغه‌های اصحاب قلم در این برنامه حضور داشته باشند ابراز داشت: البته آقای صادق مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور در این مراسم حضور دارند.

وی با تأکید بر ضرورت شکل‌گیری انجمن‌‌های خبرنگاری ادامه داد: انجمن صنفی روزنامه‌های غیردولتی سالهاست که فعالیت خود را به صورت غیررسمی آغاز کرده است اما از فعالیت رسمی این انجمن صنفی با ساز و کار مشخص 6 ماه می‌گذرد.

وکیلی با بیان اینکه 40 روزنامه غیردولتی عضو این انجمن هستند، ادامه داد: رویکرد اصلی این انجمن احیای منزلت خبرنگاران و همچنین کمک برای حل مسائل صنف در درون صنف رسانه است.

رئیس انجمن صنفی روزنامه‌های غیردولتی با اشاره به تشکیل و راه‌اندازی شورای داوری در این انجمن ادامه داد: قانون مطبوعات باید با نظر جمع به اصلاح قابل قبول برسد.

وکیلی همچنین به لایحه نظام جامعه رسانه‌ای اشاره کرد و بیان داشت: این لایحه با همت معاونت فعلی مطبوعات انجام شده است و آماده است در قالب لایحه به مجلس ارائه شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها