امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102328
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی بعد از ظهر امروز در مراسم تجمع اعتراض آمیز جامعه پزشکی در دفاع از مردم غزه که در ...

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی بعد از ظهر امروز در مراسم تجمع اعتراض آمیز جامعه پزشکی در دفاع از مردم غزه که در میدان فلسطین برگزار شد، گفت: از حوادثی که در غزه می‌گذرد متأسف هستیم. مردم شریف ایران همواره ثابت کرده‌اند که با الهام از دین و آموزه‌های رهبر انقلاب باید در کنار مظلومان باشیم.

وی ادامه داد: اکثر پزشکان جامعه ایران سال‌های سال در 8 سال دفاع مقدس به مداوای مجروحان پرداختند پس تردیدی نیست که آنها کمک کنند چرا که از قبل و با تجربه‌ای که دارند اعلام آمادگی کرده‌اند و تعداد بی‌شماری پزشک، پرستار و پیراپزشک از بیمارستان‌های خصوصی و دولتی کمک‌های خود را اعلام کردند.

وزیر بهداشت گفت: بسیاری از تجهیزات پزشکی برای ارسال به مناطق به همت جامعه پزشکی جمع‌آوری شده است، بنابراین نیازی به تأکید همکاری آنها با مردم غزه نیست چرا که همیشه در همه صحنه‌ها حضورشان را نشان داده‌اند و اکنون در سراسر کشور اعلام کرده که در کنار فلسطینی‌ها حضور دارند.

هاشمی گفت: این همراهی جامعه پزشکی از سراسر کشور با مردم غزه تکرار حادثه‌ای است که در دوران جنگ دفاع مقدس داشته‌ایم و اکنون تمام بیمارستان‌ها مأمور شده‌اند تا برای کمک به کودکان، زنان و کهنسالان با حمایت سازمان جهانی بهداشت و همکاری کشورهای غیر متعهد و همسایگانی مانند مصر و الجزایر و نهادهای فعال در فلسطین که با آنها در تماس بوده‌ایم امکانات خوبی فراهم شده است.

هاشمی ادامه داد: تصور می‌شد که امکان خط پرواز برای انتقال تجهیزات و مصدومان وجود داشته باشد ولی نه تنها برای ما بلکه برای کشورهای اسلامی دیگر این فرصت فراهم نشده که امیدواریم مسیرها باز شوند تا بتوانیم عملاً این ابراز احساسات را در قالب کمک به فلسطین نشان دهیم.

وزیر بهداشت افزود: این تجمع نشان دهنده زنده بودن جامعه پزشکی و حساس بودن است. مهمترین وظیفه جامعه پزشکی حمایت از جان انسان و انسانیت است و امروز نه فقط جان کودکان و زنان غزه بلکه انسانیت هدف قرار گرفته شده و نه فقط در غزه بلکه در کل منطقه انسانیت در حال از بین رفتن است و ما به احساسی که امروز داریم افتخار می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها