امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102330
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس علیرضا زالی در تجمع اعتراض‌آمیز جامعه پزشکی در دفاع از مردم غزه در میدان فلسطین گفت: در میادین اصلی و شهرهای ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس علیرضا زالی در تجمع اعتراض‌آمیز جامعه پزشکی در دفاع از مردم غزه در میدان فلسطین گفت: در میادین اصلی و شهرهای کوچک و بزرگ از جمله تهران همزمان در سراسر کشور جامعه پزشکی اعلام آمادگی خود را داشته است و در دفاع از مردم بی پناه غزه از تجربه دوران دفاع مقدس خود کمک می‌گیرد.

وی ادامه داد: امداد‌رسانی در کشور در قرن بیستم توانسته رکورد تجهیزات پزشکی در مناطق جنگی را به ثبت برساند و در تنوع دسترس بودن خدمات و کاهش آمار مرگ و میر به رکورد جهانی رسیده‌ایم.

زالی گفت: هم‌اکنون تیم‌های پزشکی آمادگی دارند با حضور خود در غزه تجربیاتشان را در اختیار آنها بگذارند و از قربانیان فلسطینی و غم‌آلود که اغلب کهنسالان، کودکان و زنان بی‌پناه هستند حمایت کنند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: طبق آمار ثبت‌شده 52 درصد از مجروحان در غزه یا کهنسال بوده یا کودکان و زنان بوده‌اند.

وی از ثبت‌نام جامعه پزشکی به صورت نمادین برای حضور در غزه و کمک به مجروحان خبر داد و گفت: پیامی که این تجمع می‌تواند داشته باشد این است که از مجامع بین‌المللی برای حل جدی و عاجل مشکلات مردم غزه نسبت به رفع محدودیت‌های فعلی اقدام شود.

زالی گفت: کارشکنی کشورهای منطقه چالشی بزرگ است که اگر محدودیت‌های صنفی و جغرافیایی برطرف شود حضور تیم‌های پزشکی در غزه بسیار موثر‌تر خواهد بود تا بتوانند مجروحان را انتقال دهند.

وی افزود: جامعه پزشکی آمادگی کامل دارد تا با اعزام تیم‌های پزشکی در غزه برای کمک به مجروحان آماده شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: از طریق ظرفیت بیمارستان‌های غیردولتی و خصوصی و انجمن‌های تخصصی که اعلام آمادگی برای ارسال کمک‌های خود به غزه کردند نیازسنجی ابتدایی انجام خواهد شد تا بر اساس آن و در شرایطی که مسیرها هموار شود بتوانیم به این مردم کمک کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها