امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102334
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار جامعه فارس سعید علامیان امروز در مراسم ویژه روز خبرنگار که در محل سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد با بیان اینکه شهادت یک تولد است ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس سعید علامیان امروز در مراسم ویژه روز خبرنگار که در محل سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد با بیان اینکه شهادت یک تولد است اظهار داشت: به همین جهت می‌توان گفت که محمود صارمی در 17 مرداد 77 شهید شد تا متولد شود.

دبیر کل انجمن خبرنگاران و روزنامه‌نگاران دفاع مقدس افزود: برجسته‌ترین خصلتی که می‌توان برای خبرنگار عنوان کرد شجاعت است. شجاعت در بحران‌ها و حوادث از جمله خصلت‌هایی است که خبرنگاران دارند.

وی با بیان اینکه میدان جنگ، میدان هول‌انگیز و خطرناک است، ادامه داد: خبرنگاران نشان دادند که هیچ وقت جبهه خالی از خبرنگار نخواهد بود.

علامیان با اعلام اینکه 8 سال جنگ تحمیلی آزمون تکرار نشدنی برای خبرنگاران بود، ادامه داد: خبرنگاران در این آزمون نمره قبولی گرفتند و خون اصحاب قلم پای این کارنامه مهر قبولی زد.

وی همچنین با بیان اینکه حرفه خبرنگاری از جمله حرفه‌های کم درآمد جامعه است، ادامه داد: خبرنگاران چشم مردم در جامعه هستند و مورد اعتماد آنها نیز تا به امروز بوده‌‌اند.

وی همچنین با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ادامه داد: هم اکنون انجمن‌ها و تشکل‌های 9گانه از صنف خبرنگار در کشور وجود دارند و حدود 7000خبرنگار را نمایندگی می‌کنند.

علامیان یادآور شد: هم اکنون پرونده‌ها و کارت‌های عضویت این انجمن موجود است و در سال گذشته شورایی برای هماهنگی تشکل‌ها در معاونت مطبوعاتی تشکیل شد.

در ادامه این مراسم مینو بدیعی رونامه‌نگار پیشکسوت نامه‌ای را خطاب به رئیس جمهور قرائت کرد و از تدام توقیف روزنامه‌ها و مطبوعات اتتقاد کرد.

وی آزادی روزنامه‌ها، آزاد کردن روزنامه‌نگاران در بند، رفع سانسور و همچنین از میان برداشتن محرم علی‌‌خان‌هایی که با لباس و قلم مدرن ظاهر شده‌اند را خواستار شد.

بدیعی همچنین از حسین انتظامی معاونت مطبوعاتی ارشاد بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و رفع سانسور را درخواست کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها