امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102335
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، احمد مسجدجامعی، در مراسم روز خبرنگار که توسط انجمن صنفی روزنامه‌های غیردولتی در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، با ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، احمد مسجدجامعی، در مراسم روز خبرنگار که توسط انجمن صنفی روزنامه‌های غیردولتی در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، با بیان اینکه صحبت‌های دوستان درباره استقلال حرفه روزنامه‌نگاری ریشه در قانون اساسی دارد اظهار داشت: قانون اساسی سند بسیار مهمی است اما به نکات ارزشمندی از آن کمتر پرداخته شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه افزود: تمامیت ارضی، استقلال و آزادی موضوعاتی است که به صورت همطراز در قانون اساسی به آن اشاره شده است.

وی با بیان اینکه تکریم اصحاب رسانه تکریم اصحاب فکر و فضای گفت‌وگو در جامعه است، ادامه داد: در فقدان چنین آزادی‌هایی است که نیاز به حمایت ثانوی احساس می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سخنان خود بیان داشت: مطبوعات در سایه آزادی می‌توانند جایگاه مناسب را کسب کنند، اگر این فضا را محدود کنید باید پاداش‌های دیگر در قبال آن قائل شد.

مسجد جامعی با بیان اینکه رسانه‌ها عضو سی‌ودوم شورای شهر شده‌اند، به نقش دستگاه‌های رسمی خبری در اقتصاد رسانه و مطبوعات اشاره کرد و گفت: توفیق در مدیریت شهری در سایه حضور رسانه‌ها در شورای شهر است.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم آن‌چه در این سال‌ها به وجود آمده حفظ کنیم چرا که حمایت از نهادهای درارتباط با رسانه عمر آن را طولانی می‌کند.
حاشیه‌ها به قلم فارس:

*در این مراسم آنچه که مورد توجه به نظر می‌رسید فزونی سخنرانان بر حضار بود به طوری‌که بسیاری از صندلی‌ها در سالن همایش‌های برج میلاد خالی از جمعیت مانده بود.

*ادامه دار بودن سخنرانی‌های مدعوین و مسئولان بدون پخش آنتراک تا پایان مراسم ادامه یافت به‌طوری‌که بسیاری از حضار در نیمه مراسم از سالن خارج شدند.

*برخی از خبرنگاران و پیشکسوتان رسانه نامه‌ها و مطالبی را خطاب به رئیس جمهور قرائت کردند که در لابه‌لای آن بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران درخواست شده بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار