امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۰۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102339
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خانه مطبوعات ایران همزمان با فرا رسیدن سالروز شهادت محمود صارمی، در بیانیه‌ای روز خبرنگار را گرامی‌داشت؛

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خانه مطبوعات ایران همزمان با فرا رسیدن سالروز شهادت محمود صارمی، در بیانیه‌ای روز خبرنگار را گرامی‌داشت؛ همچنین با اشاره به نقش‌ رسانه‌ها در انعکاس واقعیات و رخداد‌های جوامع، جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کرد که متن کامل آن به شرح زیر است:

خبرنگاران حقیقی چشمان بیدار جوامع هستند و در جایگاه منتقد دلسوز، تاثیر روشنگرانه‌ای در روند جوامع بشری دارند.

روز خبرنگار فرصت یادآوری این نقش سازنده است و بهانه‌قدردانی از فرهیختگانی‌ که برای پیشرفت و سربلندی و عزت جامعه قلم می‌زنند.

نقش‌بی‌نظیر رسانه‌های متعهد در بیداری افکار عمومی در جریان تجاوز رژیم صهیونیستی در سرزمین غزه برهمگان روشن است به‌طوری ‌که تلاش‌های خبرنگاران آزاده دنیا باعث روشن شدن چهره پلید صهیونیست غاصب در نزد افکار عمومی گردید و آتش اعتراضات و نفرت ملت‌ها از این رژیم کودک کش‌ برانگیخت.

مقام معظم رهبری:امروز قضیه اول جهان اسلام و دنیای انسانیت، غزه است. 07/05/1393

بدون تردید اقدامات ددمنشانه رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل علیه ملت مظلوم فلسطین در هفته‌های اخیر اسباب تاثر و تاسف همگانی و موجبات حزن و اندوه مسلمانان و انسان‌های آزاده را فراهم نموده است؛ این در حالی اتفاق می‌افتد که فلسطین و به ویژه غزه، مهمترین مساله جهان اسلام است و تاریخ، جنایت‌های بی شمار این رژیم سفاک و خون آشام را هرگز فراموش نکرده و نخواهد کرد.

حوادث دلخراش غزه آشکارا گویای آن است که منش و برنامه رژیم متجاوز صهیونیستی بر پایه آدم کشی و خشونت بنا نهاده شده است و هر چه زمان می‌گذرد بر ابعاد این خوی و خصلت غیرانسانی افزوده گردیده و سرشت حیوانی آن، خود را بیشتر ظاهر می‌سازد.

آنچه از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در سایه تلاش وافر خبرنگاران و عکاسان خبری منعکس می‌شود تنها بخشی کوچک از برنامه‌های غیرانسانی و اقدامات فاجعه آمیزمربوط به نسل کشی این منفوران پلید تاریخ معاصر است که عرصه شفاف سازی و اطلاع رسانی آزاد را چنان بر خبرنگاران بسته تا اجازه ندهد تمام جنایت‌ها منعکس شود چرا که خوب می‌داند اگر تلاشگران عرصه اطلاع رسانی همه صحنه‌های جنایت‌های صهیونیست‌ها را از نزدیک مشاهده و برای دنیا مخابره کنند به طور قطع و یقین فریاد نفرت و انزجار از رژیم صهیونیستی در تمام دنیا طنین انداز خواهد شد؛ هر چند که اکنون در قلب حامی اصلی اش آمریکای شیطان صفت نیز فریاد حمایت از غزه و انزجار از حملات اسرائیل غاصب با شدت برخاسته و این موضوع همان است که به تدریج افکار عمومی جهانیان بیدار می‌شوند.

هجمه صهیونیست‌ها به خبرنگاران رسانه‌های خبری و سخت‌گیری به آنان مورد تقبیح جامعه جهانی است و آنان اکنون چنان در گرداب خودساخته گرفتار آمده‌اند که از ترس فاش شدن ابعاد جنایات خود خبرنگاران رسانه‌های خبری را از صحنه نبرد غزه دور می‌کنند و  به شدت نگران موج تظاهرات‌ها در سراسر جهان نسبت به توحش به کار رفته در جنگ ضد غزه هستند.

اما مگر می‌شود در برابر موج عظیم بیداری‌های جهانی و اسلامی که بخش بزرگ آن را مدیون آگاه سازی‌های خبرنگاران هستیم، مانع تراشی کرد چه اگر این چنین می‌شد جنایت‌هایی که این رژیم در گذشته مرتکب شده است باید از اذهان عمومی مخفی می‌ماند.

اذهان عمومی و تاریخ سپتامبر 1982 را فراموش نکرده است که این رژیم در دو اردوگاه صبرا و شتیلا در مدت 48 ساعت جنایت فجیعی را مرتکب شد. در واقعه صبرا و شتیلا 3297 فلسطینی و لبنانی شهید شدند و 1800 پیکر در خیابان‌ها و کوچه‌ها رها شدند و 1097 نفر در بیمارستان غزه و 400 تن در بیمارستان اکاه روی تخت به گلوله بسته شدند، حال اگر دنیا جنایات صهیونیست‌ها را بفهمد یا فریادهای کوبنده؛ مرگ این رژیم را از خدا خواهد خواست.

اکنون رسانه‌های داخلی صهیونیست‌ها به موازات دور کردن خبرنگاران از عرصه جنگ غزه، در شبکه‌های داخلی خود نیز دست به سانسور شدیدی مبنی بر عدم افشای تعداد کشته‌ شدگانشان اعمال کرده اند و این سانسورهای خبری چیزی نیست جز تقلا برای جلوگیری از تضعیف روحیه شهروندان به اصطلاح اسرائیلی.

هرچند مردم مظلوم غزه نسبت به محاصره، نبود برق و آب و همچنین صدای موشک‌های صهیونیست‌ها عادت دارند لکن شواهد امر نشان می‌دهد این صهیونیست‌ها بودند که در جنگ اخیر بیشترین حجم نگرانی و هراس را از خود بروز داده و ساکنان شهرک‌های به زور ساخته و غصبی اسرائیلی در برابر مقاومت فلسطینیان فرار را بر قرار ترجیح داده‌اند.

خانه مطبوعات ایران با علم به اینکه امروز رسالت رسانه‌ها و به ویژه رسانه‌های متعلق به جبهه مقاومت افشای جنایات صهیونیست‌ها در غزه است تا با افشای این اطلاعات مردم سراسر جهان را نسبت به جنایات آنها آشنا کند؛ ضمن گرامیداشت و تجلیل از روز خبرنگار و قدردانی از تلاش‌های اثرگذار وخالصانه همکاران رسانه‌ای، سخت گیری‌های رژیم کودک کش و گریزان از واقعیت‌ها را در قبال خبرنگاران رسانه‌های خبری همچون جنایات غیرانسانی آنها در کشتن زنان و کودکان و غیرنظامیان محکوم نموده و یقین دارد با گذشت و شجاعت خبرنگاران روشنگر، هیچ یک از ابعاد جنایت‌های غیرانسانی در غزه پنهان نخواهد ماند.

با یقین مجدد به اینکه رسانه‌ها نقش انکارناپذیری در انعکاس جنایات رژیم صهیونیست به مردم مظلوم غزه دارند و هرچند این رژیم غاصب و متجاوز برای جلوگیری از روشنگری مجامع‌بین‌المللی نسبت به خبرنگاران رفتار سختگیرانه‌ای اعمال می‌کند اما خانه مطبوعات ایران آماده است تا در صورت فراهم آمدن شرایط و هماهنگی‌های لازم، خبرنگاران عضو خود را برای انتشار ابعاد متعدد تهاجمات غزه و نسل کشی صورت گرفته در فلسطین به مناطق جنگی اعزام نماید تا با پرده برداری از واقعیت‌های موجود دنیا را متوجه عمق فاجعه نموده و ملت‌ها شاهد آن باشند که خبرنگاران مسلمان ایران اسلامی چگونه اتفاقات روی داده را برای جهانیان منعکس می‌نمایند.

در پایان بار دیگر ضمن اعلام همدردی با مردم مظلوم غزه و فلسطین، اقدامات فجیع و کشتار بی‌رحمانه اسرائیل و حامیانشان در غزه را محکوم می‌نماییم. امید آن داریم با وحدت رسانه‌های خبری که حلقه اتصال و عامل وحدت مسلمانان و ملت‌ها خواهد بود؛ مردم مظلوم و بی پناه فلسطین بار دیگر پس از سالها حسرت، در آغوش میهن مادری و اسلامی خویش آرام گرفته، کودکان آسوده خوئابیده و اسرائیل از صحنه روزگار محو گردد.                                                    
ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم ...
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار