امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102344
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، وزارت کشور تاجیکستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، به منظور کسب آمادگی در جهت مقابله با ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، وزارت کشور تاجیکستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، به منظور کسب آمادگی در جهت مقابله با نفوذ احتمالی برخی جریانات تندرو به مرزهای جنوبی آسیای مرکزی، نشستی 2 روزه با حضور کارشناسان وزارت خانه‌های کشورهای روسیه و تاجیکستان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در شهد خجند برگزار می‌شود.

به گفته این منبع، جلسه هیئات وزارت‌های کشور روسیه و تاجیکستان به سرپرستی «ولادیمیر کولوکولتس‌اف» و «رمضان رحیم زاده» مقامات ارشد این نهادها برگزار می‌شود.

در این بیانیه، مسائل مربوط به تعامل بین این دو سازمان در جهت مبارزه با تروریسم بین‌المللی و افراط گرایی، جرم و جنایت فراملی، قاچاق غیر قانونی مواد مخدر از محورهای اصلی مورد بحث مقامات عالی‌رتبه عنوان شده است.

به گفته وزارت کشور تاجیکستان، روسیه در نظر دارد، تجارب خود در زمینه مقابله با پدیده تروریسم و جریان افراط را در اختیار کشورهای منطقه آسیای مرکزی قرار دهد.

پیشتر نیز گفته شده بود، مسکو درنظر دارد همزمان با خروج نیروهای نظامی ائتلاف از افغانستان، کمک‌های نقدی و تسلیحاتی بیشتری برای حفاظت از مرزهای جنوبی آسیای مرکزی اختصاص دهد.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار