امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102347
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منابع محلی سوری در ریف دیر الزور در شرق سوریه تاکید کردند که نیروی هوایی ارتش سوریه با ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منابع محلی سوری در ریف دیر الزور در شرق سوریه تاکید کردند که نیروی هوایی ارتش سوریه با پخش اطلاعیه‌هایی ضمن تقدیر از شجاعت عشیره «الشعیطات» در مقابله‌اش با گروه تکفیری «داعش» اعلام کرده که در مبارزه این گروه علیه داعش در کنار آن خواهد بود و از آن حمایت خواهد کرد.

این درحالی است که یک منبع آگاه اعلام کرد که گروه تکفیری داعش شماری از اعضای عشیره الشعیطات و تعدادی را تنها صرف اینکه مظنون به منتسب بودن آنها به این عشیره است، را به اسارت گرفته و تلاش دارد، از آنها به عنوان حربه و اهرمی جهت مقابله با این عشیره و متوقف کردن حملاتش علیه خود استفاده کند.

این منبع در ادامه افزوده است که گروه تکفیری داعش با ارتکاب جنایاتی علیه اعضای این عشیره تلاش دارد، در میان مردان و زنان آن موجب ایجاد ترس و وحشت شود و آنها را از ادامه مبارزات و قیامشان بازدارد، غافل از اینکه این اقدامات نتایج معکوس در میان اعضای این عشیره داشته و آنها را برای گرفتن انتقام خون هم عشیره‌ای‌های خود مصمم‌تر کرده است.

این درحالی است که از سوی دیگر، فعالان اجتماعی سوریه خبر دادند که گروه تکفیری داعش تمام تلاش خود را به کار می‌برد تا گروه مسلح موسوم به «کتائب الغرانیج» را قانع کند که از جنگیدن در صفوف عشیره الشعیطات صرف نظر کنند و به کاروان‌های خودروهای مسلح وابسته به داعش در قبال تامین امنیت جان و اموالشان اجازه عبور از مناطق تحت تصرفشان را بدهد که با مخالفت این گروه مواجه شده است.

این فعالان همچنین تاکید کردند که داعش تلاش کرد که درگیری‌ها با عشیره الشعیطات را پایان دهد، چون احساس می‌کند که کفه نبردها به سود این عشیره سنگینی می‌کند و شروطی را برای پایان دادن به این درگیری‌ها به این عشیره از جمله تحویل 170 نفر از اعضای این عشیره که تحت پیگرد داعش می‌باشند، به این گروه و خروج دو هفته‌ای عشیره از منطقه برای ترتیب اوضاع مجدد آن و تسلیم سلاح‌های افراد عشیره ارائه کرد که با مخالفت آنها مواجه شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها