امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102353
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز، شنبه در جمع خبرنگاران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز، شنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که نمایندگان بلندپایه ایران و کشورهای گروه «1+5» مذاکرات خود را در ماه سپتامبر ازسر خواهند گرفت، البته زمان دقیق و مکان این مذاکرات هنوز مورد توافق طرفین قرار نگرفته است.

ریابکوف گفت: «البته مذاکرات در حال حاضر نیز به شکل‌های مختلف همچنان ادامه دارد که بیشتر به شکل مذاکرات دوجانبه جداگانه بین مقامات ایران با کشورهای عضو گروه 1+5 است.»

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: «در رابطه با شکل کلی مذاکرات آنطور که مقامات مسکو اطلاع دارند، این مذاکرات در ماه سپتامبر و تا قبل از برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل در سطح وزرای امور خارجه از سر گرفته خواهد شد. البته مکان این مذاکرات هنوز مورد توافق طرفین قرار نگرفته است.»

این دیپلمات بلندپایه روس افزود: «جهت گیری ما در این راستاست که تا زمان ازسرگیری مذاکرات، همه کشورهای عضو گروه 1+5 توانسته باشند با همتایان ایرانی خود تماس دوجانبه برقرار کرده و این امکان بوجود آمده باشد تا پایه و اساس لازم برای ادامه مذاکرات فراهم گردد. ضمن اینکه ما از تمایل مثبت مقامات تهران در این راستا نیز استقبال می‌کنیم.»
انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار