امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102354
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبر گزاری فارس، مجله انگلیسی اکونومیست با اشاره به عدم حمایت اعراب از مردم مظلوم فلسطین در یک ماه گذشته در گزارشی به این مسئله ...

به گزارش خبر گزاری فارس، مجله انگلیسی اکونومیست با اشاره به عدم حمایت اعراب از مردم مظلوم فلسطین در یک ماه گذشته در گزارشی به این مسئله پرداخت.

این نشریه انگلیسی چنین آورده است که « [سران] کشورهای عربی که انتظار میرفت از مردم فلسطین حمایت کنند در یک ماه گذشته به آنچه در غزه می گذرد بی‌توجه بودند».

این مجله با اشاره به این که پس از یک ماه جنگ و خونریزی سران عرب تنها به نشستی جهت ایجاد آتش بس اکتفا کرده اند، دلیل این بی‌توجهی را در ظاهر «خستگی عاطفی» اعراب از جنگ های پی‌درپی در عراق و سوریه و لیبی و دیگر کشورهای عربی اعلام کرد اما در ادامه آن را رد کرد.

این نشریه در تایید این ادعا اعلام کرد که شهرهای لیبی شاهد سقوط گلوله‌ها و بمب‌هاست حال آنکه عراق در معرض خطر نسل‌کشی داعش قرار گرفته و پیش از آن نیز سویه در معرض حملات داعش قرار گرفته بود و شاید به همین دلیل برخی دیگر تمایلی برای محکوم کردن اسرائیل نداشته باشند.

اکونومیست در ادامه به دلیلی دیگر اشاره کرد. این نشریه به عدم حمایت مصر از غزه اشاره کرد و سر کار آمدن عبدالفتاح السیسی در مصر را عامل نادیده گرفتن درگیری‌های اخیر غزه می‌داند. چرا که السیسی از مخالفان سرسخت اخوان المسلمین بوده و هست و در طول یک سال گذشته هزاران نفر از اعضای این حزب را دستگیر نموده یا به قتل رسانده است.

به گزارش این مجله انگلیسی، حکومت مصر در چند هفته اول جنگ اخیر با نادیده گرفتن جنگ و خونریزی حماس را که شاخه‌ای از اخوان المسلمین است عامل جنگ معرفی می‌کرد.

از طرفی دیگر، پیش از این هافینگتون پست به نقل از مقامات صهیونیستی آورد که «عربستان از اسرائیل در حمله به غزه حمایت می‌کند» و این مطلب حاکی از این است که خستگی از جنگ نمی‌تواند عامل این همه بی‌توجهی باشد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها