امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102355
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 85
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رژیم صهیونیستی در بیست و نهمین روز جنگ 33 روزه به امید دستیابی به برتری نظامی شمار بسیار زیادی از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رژیم صهیونیستی در بیست و نهمین روز جنگ 33 روزه به امید دستیابی به برتری نظامی شمار بسیار زیادی از نیروهای خود را به جبهه‌های جنوب لبنان روانه کرد و آتش توپخانه خود را نیز به سوی خاک این کشور گشود ولی نیروهای مقاومت در کمین نیروهای دشمن اسغالگر نشسته بودند و در روستاهای عیتا الشعب، دبل و الطیبه به شدت با نظامیان متجاوز درگیر شدند و شمار بسیار زیادی از آنها را کشته و یا زخمی کردند. تعدادی از تانک‌های مرکاوای دشمن توسط رزمندگان مقاومت منهدم شد. دشمن صهیونیستی تنها به کشته شدن 15 نظامی و زخمی شدن 38 تن دیگر اعتراف کرد ولی ناظران مسائل راهبردی معتقد بودند که شمار تلفات دشمن صهیونیستی در جنوب لبنان بسیار بیشتر است.

از طرفی نیروهای مقاومت اسلامی حزب الله شهرک‌های صهیونیست نشین را با صدها موشک هدف قرار دادند. موشک‌های «خیبر 1» در شهرک‌های صهیونیست نشین «بیسان»، «حیفا» و «جنین» سقوط کردند و با اصابت در دو پایگاه نطامی «ایفانیت» و «برانیت» رعب و وحشت را در وجود صهیونیست‌های هراسان بیش از پیش پراکنده ساختند. مسئولان رژیم صهیونیستی چاره جز تخلیه شهرک «کریات شمونه» با 24 هزار شهرک نشین صهیونیست فرا روی خود نیافتند و این گونه بود که این شهرک به شهر اشباح تبدیل شد.

در بیست و نهمین روز جنگ 33 روزه همچنین شش شهروند لبنان در جریان حملات هوایی دشمن صهیویستی به شهرک «مشغرة» و چهار نفر دیگر در حملات صهیونیست‌ها علیه عرسال شهید شدند.

«سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنانی طی سخنانی که از شبکه المنار پخش شد، مواضع حزب الله به منظور متوقف ساختن آتش را بیان کرده و نسبت به تلاش‌های آمریکا و دشمن صهیونیستی در راستای ایجاد فتنه داخلی در لبنان هشدار داد.

ازطرفی دیگر کابینه امنیتی دشمن صهیونیستی با گسترده ساختن دامنه آتش علیه لبنان موافقت کرد و هدف این عملیات را کشف و نابودی سکوهای پرتاب موشک‌های حزب الله اعلام کرد که در تحقق این هدف ناکام ماند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها