امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10236
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) پارلمان، رسیدگی به ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) پارلمان، رسیدگی به جزئیات بودجه 92 را ادامه دادند و بند 24 این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس، به شرکت‌های وابسته و تابعه وزارتخانه‌های نیرو، نفت، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ارتباطات و فناوری‌ اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی اجازه داده شد 150 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های انتفاعی دارای توجیه فنی، اقتصادی ومالی خود با اولویت اجرای پروژه‌ها و طرح‌های میادین نفت و گاز مشترک با همسایگان و مهار آب‌های مرزی، احداث و تکمیل طرح‌های آب شیرین‌کن، تصفیه‌خانه‌های فاضلاب و نیروگاه‌های برق و همچنین مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اوراق مشارکت ریالی و یا صکوک با رعایت ماده 88 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و برای طرح‌هایی که به تصویب شورای اقتصاد می‌رسد، با تضمین خود منتشر نمایند.

اوراق مشارکت فروش نرفته هر طرح، قابل واگذاری به پیمانکاران، مشاوران و تامین کنندگان تجهیزات همان طرح در سقف مطالبات معوق طرح با تائید ذیحساب و رئیس دستگاه اجرایی ذیربط است. اوراق واگذار شده قابل بازخرید قبل از سررسید توسط بانک عامل نیست.

همچنین بانک مرکزی موظف شد به محض فروش اوراق مشارکت و صکوک ارزی و ریالی از سوی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها، گزارش آن را به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و وزارت امور اقتصاد و دارایی (خزانه‌داری کل کشور) اعلام کند.

مجلس مقرر کرد که آئین‌نامه اجرایی نحوه واگذاری، بازخرید و بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت موضوع این بند با همکاری بانک مرکزی، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها