امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102361
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «ال بی سی»، «باراک اوباما»، رئیس‌جمهوری آمریکا در اظهاراتی که از کاخ سفید مطرح شد، تأکید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «ال بی سی»، «باراک اوباما»، رئیس‌جمهوری آمریکا در اظهاراتی که از کاخ سفید مطرح شد، تأکید کرد که برای حمایت از شهروندانی که در کوه «سنجار» عراق پناه گرفتند وارد عمل می‌شویم و سعی می‌کنیم از اتباع و کارمندان آمریکایی در عراق حمایت کنیم.

وی اطمینان داد که آمریکا می‌تواند مانع رسیدن گروه تکفیری «داعش» به کوههای سنجار شود و ادامه داد که جدول زمانی برای عملیات نظامی در عراق وجود ندارد.

اوباما تصریح کرد که واشنگتن بر جلوگیری از نسل‌کشی در شمال عراق متمرکز می‌شود و از مردم عراق خواست تا اتحاد خود را حفظ کنند.

در سایه نبود دولت در عراق، بحران در این کشور پیچیده‌تر شده است و منسجم‌کردن تلاش‌ها در عراق مشکل‌تر بوده است.

ارسال کمک‌های انسانی در شرایط کنونی، اولویت ما است و به هیچ‌عنوان نیروهای نظامی آمریکایی را به عراق اعزام نمی‌کنیم.

وی با اشاره به حملات هوایی هواپیماهای آمریکایی در عراق گفت که این حملات تجهیزات و سلاح‌های تروریست‌ها را تخریب کرده است.

رئیس‌جمهور عراق تصریح کرد که اشتباه است که آمریکا فکر کنند می‌تواند در سیاست عراق تغییر چشمگیر و بنیادینی را به وجود آورد. باید در عراق آشتی و مصالحه صورت گیرد.

وی تأکید کرد که اعمال فشارها به عراق را ادامه می‌دهد تا شاهد شکل‌گیری یک دولت اجماع در عراق باشد.

اوباما اینگونه ادامه داد که حمله آمریکا در عراق، راه‌حل این مشکل نیست و مردم عراق باید با یکدیگر دولت خود را تشکیل دهند.

رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد که هدف نه تنها حفظ ایمنی اتباع آمریکایی در عراق است بلکه محافظت از آنهایی است که در کوه سنجار به دام افتاده‌اند.

با اینحال رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد که نجات آنهایی که در کوه سنجار به دام‌ افتاده‌اند زمان می‌برد.

اوباما ادامه داد که آمریکا نمی‌تواند با نیروی نظامی کافی مشکلات عراق را رفع کند بلکه این مشکل تنها زمانی رفع می‌شود که عراق، سیاست‌ باثباتی داشته باشد.

وی تأکید کرد که مهم‌ترین جدول زمانی در عراق این است که بغداد یک دولت متحد تشکیل دهد.

وی ادامه داد که آمریکا در چارچوب بودجه‌ای که برای عراق تعیین شده است، عملیات انجام می‌دهد و در صورت نیاز از کنگره آمریکا می‌خواهد که بودجه بیشتری را تخصیص دهد اما در حال حاضر چنین درخواستی را از کنگره برای عملیات در عراق مطرح نخواهد کرد.

اوباما درباره خروج نظامیان آمریکایی از عراق تأکید کرد که آمریکا عراق را ترک کرد زیرا بغداد تضمین‌هایی را که اجازه دهد نظامیان در این کشور بمانند را ارائه نداد و گفت که نیروهای نظامی آمریکایی دعوت دولت عراق و همچنین محافظت قانونی می‌خواهند.

وی در خصوص پیشروی گروه تروریستی داعش در عراق اعلام کرد که پیشروی این گروه تروریستی بسیار سریع‌تر از انتظار سیاستمداران بوده است.

رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد که فرانسه و انگلیس از تلاش‌های انساندوستانه در عراق حمایت می‌کنند.

اوباما همچنین درباره حضور آمریکا در عراق اینگونه گفت که این ایده که ارتش آمریکا بسیار زود از عراق خارج شد، «جعلی و اشتباه» است و عراق یک دولت مستقل است و بسیاری از عراقی‌ها نمی‌خواستند ارتش آمریکا در عراق بماند.

رئیس‌جمهور آمریکا سپس درباره افغانستان اینگونه گفت: درسی از افغانستان این است که اگر احزاب یک کشور بعد از یک جنگ داخلی طولانی‌مدت نتوانند اجماع سیاسی کنند، دولت تشکیل نمی‌شود.

وی تأکید کرد که حملات هوایی آمریکا و همچنین پرتاب غذا در کوههای سنجار عراق تاکنون موفقیت‌آمیز بوده است اما عملیات حملات هوایی در عراق یک پروژه طولانی‌مدت خواهد بود.

رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به خبرنگار شبکه سی بی اس تصریح کرد که آمریکا بعد از سال 2014 تعدادی از نظامیان آمریکایی در افغانستان برای حفظ احتیاط باقی خواهند ماند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها