امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102366
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از بهار امسال که ویزا و مستر کارت در برخی بانک‌های روسیه به دنبال تحریم‌های آمریکا متوقف شد، سیستم نقل و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از بهار امسال که ویزا و مستر کارت در برخی بانک‌های روسیه به دنبال تحریم‌های آمریکا متوقف شد، سیستم نقل و انتقالی پولی چین (China Union Pay) و ژاپن (JCB) در بازار روسیه فعال شده است.

این خبر را رادیو صدای روسیه منتشر کرده است.

 China Union Pay هم اکنون به طور فعال در حال توسعه است و می‌خواهد تا جای ممکن نقاط تجاری و خودپردازهای خود را در سراسر روسیه افزایش دهد. علاوه بر این، سیستم Union Pay سعی دارد کارت‌های بانکی روسی صادر کند.

سیستم JCB ژاپن نیز در همین مسیر حرکت می‌کند. تا پایان سال جاری بین ­بانک‌های روسیه، «گازپروم بانک» و «پروم اسویاز بانک» نیز خدمات رسانی خود را در بخش کارت‌های بانکی آغاز می کنند.

دو نهاد بزرگ پولی روسیه یعنی «و‌ت‌ب بانک 24» و «آلفا بانک» هم اکنون با این سیستم مشغول کار هستند، اما قرار است همکاری‌های خود را توسعه دهند. به این ترتیب، «وت‌ب بانک 24» خدمات‌رسانی کارت‌های «Union Pay» را در شبکه بانک‌های خودپرداز به عهده دارند و قرار است در نقاط تجاری این خدمات را ارایه کنند.

آلفا بانک نیز کار خدمات رسانی JCB ژاپن را برای پرداخت از طریق اینترنت به عهده می‌گیرد و در آینده کارت‌هایی برای برداشت از خودپرداز تهیه می‌کنند.

به گفته «فان ژیگوآن» نماینده بانک Union Pay در روسیه، طی مدت سه سال تعداد این کارتها در فدراسیون روسیه باید به بیش از 2 میلیون برسد.

این بانک قصد دارد سهم عمده بازار روسیه را به خود اختصاص دهد. این مساله کاملاً قابل فهم است. اگر سود اقتصادی این کار خوب باشد، چین قطعا عقب‌نشینی نخواهد کرد. علاوه بر این از زمان شروع بحران اوکراین، چین سیاست بیطرفانه خود را در مقابله غرب و روسیه حفظ کرده است. به همین خاطر توسعه همکاری های اقتصادی با روسیه برای چین هیچ مشکل سیاسی به دنبال ندارد.

مساله دیگر، ژاپن است. ژاپن از نظر سیاسی به آمریکا وابسته است و تحریم‌هایی علیه روسیه اعمال کرده است. با این حال چشم‌انداز پولی برای ژاپن نیز سیاست برنامه دوم را طرح کرده است.

انتهای پیام/م.

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها