امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102375
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، وزارت کشور تونس از خنثی کردن توطئه ای تروریستی خبر داد که قصد هدف ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، وزارت کشور تونس از خنثی کردن توطئه ای تروریستی خبر داد که قصد هدف گرفتن شماری از شخصیت های امنیتی و سیاسی،اصحاب رسانه، شهروندان و مقرهای امنیتی یا حساس کشور را داشت.

محمد علی العروی سخنگوی وزارت کشور تونس گفت که یگان های وزارت کشور تونس با همکاری دستگاه امنیتی الجزایر پنج گروه تروریستی را شناسایی کردند که قصد حملات تروریستی شدند.

نیروهای وزارت کشور تونس در آگوست جاری «هشام بن رابح» یک عنصر تروریستی را که قصد سفر به لیبی داشت، دستگیر کردند که با گروه های تروریستی رابطه داشت و با خالد الشایب معروف به لقمان ابوصخر تروریست الجزایری تحت تعقیب، هماهنگ کننده حملات تروریستی بودند.

سخنگوی وزارت کشور تونس گفت که این گروه‌های تروریستی به گروه انصار الشریعه وابسته هستند که فعالیت آن در تونس ممنوع اعلام شده است.

وزارت کشور تونس طی هفته گذشته 21 تن از عناصر این گروه ها را دستگیر کرده اما 9 تن آنها فراری و تحت تعقیب هستند.

به گفته العروی،چندین دستگاه خودروی بمب گذاری شده و موتور سیکلت ها و رایانه و مواد ساخت بمب از این گروه های تروریستی کشف و ضبط شده است.

سخنگوی وزارت کشور تونس هماهنگی با مقامات الجزایری را مستمر و خوب خواندو گفت تبادل اطلاعات بین تونس و الجزایر برقرار است.
 
تونس 15 اردوگاه آموزشی گروه های تروریستی را کشف کرد

تونس از کشف پانزده اردوگاه آموزشی گروه‌های تروریستی دراین کشور خبر داد.

یک منبع امنیتی تونس: گروه‌های تروریستی بیش‌تر این اردوگاه ها را در مناطق کوهستانی احداث کرده اند تا به دور از چشم دستگاه‌های امنیتی مکان مناسبی برای تمرین های سخت جهت داوطلبان اقدامات تروریستی فراهم شود.

این پانزده اردوگاه در استان های تونس،اریانه،بن عروس ،منستیر،سوسه،قصرین ،قفصه،سیدی بوزید،الکاف وجندوبه این کشور قرار دارند.

تظاهرات اعلام همبستگی با غزه در تونس

شهروندان تونسی هم برای اعلام همبستگی با فلسطینیان غزه تظاهرات کرده و با سر دادن شعارهایی خواستار وحدت مسلمانان برای مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان شدند.

شرکت کنندگان در تظاهرات توطئه رژیم های عربی و غربی برای نابودی مقاومت را محکوم و بر مبارزه با این توطئه ها تاکید کردند.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار