امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10238
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز خانه ملت و در ادامه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز خانه ملت و در ادامه رسیدگی به جزئیات بودجه 92، بندهای 23 و 25 بودجه را مورد بحث و برسی قرار داده و به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس، همه بانک‌ها موظف شده‌اند تا پایان شهریورماه مانده وجوه اداره شده و یارانه سود تسهیلات که تا پایان سال 1391 از سوی بانک‌های عامل به متقاضیان تخصیص یافته و بخشی از آن پرداخت و اجرایی شده است را با احتساب سود سپرده دوره ماندگاری وجوه نزد بانک، به حساب ردیف درآمدی 310605 و مبالغ وصولی بابت بازپرداخت تسهیلات اعطایی (وجوه اداره شده) را حداکثر یک هفته پس از وصول به حساب ردیف درآمدی 310602 واریز کنند.

همچنین به کمیته‌ای مرکب از معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، ‌وزرای امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اجازه داده شد وجوه لازم را از طریق معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از محل ردیف 4-540000 جدول شماره 9 این قانون به منظور افزایش سرمایه بانک‌های دولتی پس از تصویب مجمع عمومی بانک‌ها و یا پرداخت وجوه اداره شده، اجرای طرح‌‌های توسعه و تبدیل زمین‌های شیب‌دار به باغات مثمر، توسعه عملیات آبخیزداری، توسعه عملیات آب و خاک کشاورزی اختصاص دهد.

وکلای ملت در بند 25 نیز مقرر کردند که به دولت اجازه داده ‌شود که مبلغ 50 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی با تضمین خود با بازپرداخت اصل و سود آن به منظور اجرای طرح‌های انتفاعی خود منتشر و وجوه اخذ شده را به ردیف درآمد عمومی خزانه‌داری کل واریز کند.

منابع واریزی صرف طرح‌های تملک‌داری سرمایه‌ای نیمه‌تمام مطابق جدول شماره 18 این قانون می‌شود.

واگذاری این اوراق به بخش دولتی، اعم از شرکت‌ها، بانک‌ها و سایر دستگاه‌ها در بازار پول و قبل از سررسید ممنوع است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها