امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102383
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
«رائد السودانی»، اندیشمند و سیاستمدار عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، تصریح کرد که از آنجا که گروه تکفیری ...

«رائد السودانی»، اندیشمند و سیاستمدار عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، تصریح کرد که از آنجا که گروه تکفیری داعش ایده طرف پیروز در میدان را دارد و برای تحقق این پیروزی از هیچ جنایتی فرو گذاری نمی‌کند، به همین دلیل باید علیه آن از تاکتیک‌های کاملا نظامی مانند حملات منظم و سازمان یافته و نه تاکتیک گروه‌های مسلح و جنگ‌های خیابانی استفاده کرد.

السودانی افزود: از آنجا که همه نیروها و جریان‌ها با استفاده ارتش عراق از این تاکتیک علیه داعش موافق نیستند، بنابراین نمی‌توان به نتایج مطلوب و مورد نظر علیه این گروه تروریستی تکفیری دست یافت.

وی تاکید کرد: اگر غیر از این بود و میان گروه‌ها و جریان‌های سیاسی انسجام و یکپارچگی وجود داشت، این گروه تکفیری هیچ‌گاه نمی‌توانست بر مناطق و اراضی گسترده‌ای همچون موصل و تکریت تسلط پیدا کند و سامراء و کرکوک را در شمال عراق تهدید و سیطره خود را بر جرف الصخر در مرکز عراق تحمیل کند.

این اندیشمند و سیاستمدار عراقی ادامه داد: در این میان نباید قدرت جنگی گروه تکفیری داعش را نادیده گرفت، قدرتی که هیچ یک از گروه‌های تروریستی مسلح از آن برخوردار نبودند و این امر را باید نتیجه حمایت‌های بین المللی و منطقه‌ای گسترده با هدف تجزیه عراق، از این گروه به شمار آورد.

وی توجیه برخی از تحلیلگران مبنی بر اینکه کمک گروه‌های خفته تروریستی در مناطق مورد حمله داعش موجب موفقیت این گروه تکفیری در این مناطق شدند، را رد نکرد، اما تاکید کرد که در هر عملیات نظامی باید همه جوانب را مد نظر داشت.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها