امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102396
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخن گفتن درباره هنر دینی و کنجکاوی در راز و رمز آن چندان شوق افزاست که عارف و عامی‌از بحث درباره آن ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخن گفتن درباره هنر دینی و کنجکاوی در راز و رمز آن چندان شوق افزاست که عارف و عامی‌از بحث درباره آن بهره‌مند می‌شوند.   تشریح نقاشی‌های موجود بر دیوار غارها، ترجمه خطوط هیرگلیفی، مطالعه دقیق نسخه‌های خطّی قدیم، بررسی مساجد و معابد و کلیساهای جامع و کنیسه‌ها و تحقیق در مراسم نمایش صحنه‌های مربوط به آلام مسیح و خاندان پیامبر اسلام، همه ما را به همین رشته باز می‌گرداند، که نه تنها انسانها را به یکدیگر، بلکه انسان‌ها را به مبدأ ، مرتبط می‌سازد.

کتاب «راز و رمز هنر دینی» مجموعه مقالات ارائه شده در اولین کنفرانس بین المللی هنر دینی است که در سال 1374در تهران برگزار شد. نخستین کنفرانس بین المللی هنر دینی امکانی به دانشمندان سراسر جهان داد تا تفسیرهای خود را درباره بیان فطری مبدأ از طریق اشکال مختلف هنری آزادانه ارائه کنند.

بیست و نه مقاله عالمانه این کتاب که توسط مهدی فیروزان تدوین و گردآوری شده است، از نگاه‌ها و مرام‌های گوناگون بشر درسراسر دنیا حکایت می‌کند و از هنر قرآنی تا هنر دینی بومیان آمریکا را در بر می‌گیرد که «هنر دینی، هنر سنّتی، هنر مقدّس»، «اخلاق و هنر قدسی»، «حُسن و مراتب ادراک آن»، «هنر نزد افلاطون»، «موسیقی آسمانی در بهشت دانته»، «باتیک مالزیایی» و «سنّت و تکنولوژی» از آن جمله اند.

این کتاب صرفاَ حاوی مذاکرات کنفرانس نیست، بلکه در حقیقت تجربه ای آموزشی برای کسانی است که جویای فهم و ادراک روشن تری از این جهان و غایات پوشیده آن هستند.

در این کتاب مقالات افرادی چون علی لاریجانی، سید محمد خامنه‌ای، مارتین لینگز، سید حسین نصر، محمدحسن زورق، گری هنری، کامل خان ممتاز، بودو راش، نصرالله پورجوادی، جوسلین گادوین و غیره به چشم می‌خورد که در هر یک از آنها هنر دینی را از زوایای مختلف مورد واکاوی قرار داده است.

چاپ سوم کتاب «راز و رمز هنر دینی» در 424 صفحه مصور و با قیمت 19هزار تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان به هنرهای دینی قرار گرفته است.

علاقمندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021  یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها