امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102403
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حوزۀ هنری استان سیستان و بلوچستان به منظور پاسداشت و ارتقای دستاوردهای شعر انقلاب و همچنین کشف ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حوزۀ هنری استان سیستان و بلوچستان به منظور پاسداشت و ارتقای دستاوردهای شعر انقلاب و همچنین کشف استعداد‌های برتر چهارمین جشنوارۀ سراسری شعر انقلاب را در دو قالب شعر نو و کهن در دی ماه 1393 برگزار می کند.

محورهای موضوعی چهارمین جشنواره سراسری شعر انقلاب شامل مسائل و اتفاقات سال‌های قبل و روزهای پیروزی انقلاب، سنگ اندازی های گروه های معاند پس از انقلاب همچون ترورها، فتنه ها، منافقین، تأثیر انقلاب در منطقه و کشورهای اسلامی و همسایه همچون بیداری اسلامی، تهدیدهای پیدا و پنهان دشمنان انقلاب و فرصت های به دست آمده در حوزه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، تأثیر انقلاب اسلامی در وحدت مذاهب، انقلاب اسلامی و حمایت از مظلومین جهان و نهضت های ضد استکباری می شود.

بخش‌های جشنواره نیز مجموعه اثر، تک اثر، پژوهش (بررسی شعر انقلاب اسلامی) و شعر بومی سیستان و بلوچستان است.

شرکت کنندگان می‌توانند در بخش مجموعه اثر در هر قالب شعر کهن و شعر نو، حداقل 25 قطعه شعر (چاپ شده یا آماده چاپ که مرتبط با موضوع فراخوان باشد) ارائه کنند. مقررات شرکت در بخش تک اثر این است که شرکت کنندگان می‌توانند حداقل 2 و حداکثر 5 قطعه شعر مرتبط با موضوع فراخوان را به دبیرخانه ارائه کنند. شرکت کنندگان می‌توانند در بخش پژوهش هم بین 2 تا 4 مقاله و همچنین پایان‌نامه یا کتاب پژوهشی مرتبط با موضوع جشنواره را به دبیرخانه ارسال کنند.

متقاضیان برای شرکت در این دوره از جشنواره و آگاهی از اطلاعات و موضوع‌های دیگر باید به سایت www.artfest.ir و یا در استان سیستان و بلوچستان به شهر زاهدان، خیابان آزادی، آزادی 5، نبش فرخی یک، حوزه هنری سیستان و بلوچستان مراجعه و ثبت نام کنند. ارسال آثار حداکثر تا تاریخ  25 شهریور ماه 1393 امکان‌پذیر است. زمان برگزاری جشنواره هم 15 دی ماه 1393 در نظر گرفته شده است. شماره تلفن دبیرخانه جشنواره 2-3218901  -0541 و شماره تلفن سایت ثبت آثار 5-84172204-021 است.

جوایز بخش‌های مختلف چهارمین جشنواره سراسری شعر انقلاب شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و در مجموع 255 میلیون ریال برای تمام بخش‌هاست

شایان ذکر است آثار منتخب توسط انتشارات سوره مهر (وابسته به حوزه هنری) در یک مجموعه به چاپ خواهد رسید.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها