امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102416
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 146
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا عاقل زاده با اعلام این خبر افزود: به منظور«فراگیری مخاطبان»، «مردمی تر شدن»، «تمرکز زدایی»، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا عاقل زاده با اعلام این خبر افزود: به منظور«فراگیری مخاطبان»، «مردمی تر شدن»، «تمرکز زدایی»، «اهتمام به گروه های مختلف اجتماعی» و استفاده مردم مناطق و شهرهای مرزی از آثار سینمای مقاومت جشنواره فیلم مقاومت در مناطق مرزی کشور و توجه به اهمیت موضوع دفاع مقدس و نقش و جایگاه شهروندان در این مناطق در طول هشت سال دفاع مقدس برگزار می شود.

وی ادامه داد: سینمای دفاع مقدس ملی‌ترین گونه سینمایی کشور است که رویداد برکات و دستاوردهای معنوی وسیعی دارد و شایسته است که در گستره جغرافیایی ملی هم محقق شود.

عاقل زاده در مورد کارهای انجام شده دراین حوزه گفت: خوشبختانه سیاست گذاری دوره های پیشین این جشنواره علاوه بر اینکه در جهت مردمی تر کردن جشنواره فیلم مقاومت بوده از سوی دیگر، توانسته تمرکز زدایی جشنواره را در دستور کار خود قرار دهد. لذا تلاش کردیم تا کارهای فرهنگی بیشتری برای هم وطنان مناطق محروم و شهرهای مرزی انجام دهیم.

وی اضافه کرد: حرکت جشنواره فیلم مقاومت به سوی مناطق محروم و شهرهای مرزی از دارای چند راهبرد است. اول اینکه، ادای احترام به همه مردم و بویژه مردم شهرهای مرزی داشته باشیم که به نوعی خط مقدم کشور در تامین بسیاری از امور همچون مسائل اقتصادی، کشاورزی، بهداشتی و تربیت نیروی انسانی آینده کشور محسوب می شوند. دوم، آشنایی مردم این مناطق با اماکن فرهنگی مثل سینما بوده چرا که به نظر می رسد مردم این شهرها از سینما فاصله گرفتند که با مشارکت این شهرها در جشنواره فیلم مقاومت می توان زمینه آشتی مردم با سینما را فراهم کرد. لذا با توجه به اینکه هم اکنون سینمای کشور با بحران مخاطب روبرو است این پیوند می تواند نقش موثری در حذب مخاطب داشته باشد. اما راهبرد سوم، آشنایی با نیروهای مستعد این مناطق است تا در آینده نزدیک بتوان نیروی انسانی حوزه سینما را توسعه بخشید.

جشنواره فیلم دفاع مقدس دوره گذشته شهرهای محروم 16 استان کشور در اجرای طرح مناطق محروم جشنواره همراه شده بودند.

اردبیل، آذربایجان شرقی؛ قطور، آذربایجان غربی؛ کردستان؛ کرمانشاه؛ استان ایلام؛ خوزستان؛ بوشهر؛ هرمزگان؛ سیستان و بلوچستان؛ خراسان‌جنوبی؛ خراسان رضوی؛ خراسان شمالی، گلستان؛ مازندران و گیلان به عنوان میزبانان طرح اکران سینمای دفاع مقدس در مناطق محروم در دوره پیشین بوده اند که در این دوره نیز میزبان خواهند بود.

سیزدهمین جشنواره بین ­المللی فیلم مقاومت با رویکرد مقاومت، بصیرت و شکوفایی در گستره «سینمای ایران» و «سینمای بین ­الملل» در قالب بخش‌های مختلف فیلم های سینمایی، سینمایی ویدیویی، کوتاه، مستند، چشم‌انداز سینمای مقاومت ایران،  نشست‌های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس در ایران و چند کشور جهان برگزار می شود.

اطلاعات تکمیلی در سایت جشنواره بین المللی فیلم مقاومت moqavematfilmfest.ir موجود است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها