امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102417
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس در کنار هنرمندان موسیقی و هنرمندان هنرهای تجسمی از جمله کاریکاتور و پوستر که آثار متفاوتی برای حمایت از غزه آفریده‌اند و ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس در کنار هنرمندان موسیقی و هنرمندان هنرهای تجسمی از جمله کاریکاتور و پوستر که آثار متفاوتی برای حمایت از غزه آفریده‌اند و در کنار موضع‌گیری هنرمندان و ادیبان جهان از شرق تا غرب این بار نوبت کتاب است که در این عرصه حضور یابد.

فعالیت‌های متعددی در این باره شروع شده که یکی از آنها اقدام «انجمن ناشران الجزائر» با طرح «کتاب علیه جنگ» است که برای حمایت از کتابخانه‌های تخریب شده در غزه برپا شده است.

در کنار این طرح این انجمن اقدام به صدور دیوان شعری با عنوان «دیوانی برای غزه» کرده است که در آن همه شعرای الجزائر حضور دارند و درآمد حاصل از فروش آن به مردم غزه اختصاص یافته است.

احمد ماضی رئیس انجمن ناشران الجزایر در این باره می‌گوید: این طرح همه کسانی که به صنعت نشر و کتاب و دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی تعلق دارند را خطاب قرار داده است.

وی درباره چرایی انتخاب کتاب به عنوان محور این طرح افزود: این طرح در مقابله با خشونت‌های اسرائیل است که ادعای تمدن و علم می‌کند در حالی که متمدن هیچگاه کودکان و زنان را نمی‌کشد.

ماضی با بیان اینکه قصد دارند کتاب‌های جدید و کتاب‌های درسی را به غزه برسانند، ادامه داد: در غزه دیواری از کتاب خواهیم ساخت که البته بعید نیست که غزه آن را بمباران نکند اما این کار را می‌کنیم تا جهان تمدن اسرائیل و کتاب‌سوزی آنها را ببینند.

بنابر این گزارش این طرح در در الجزائر از سوی همه فلسطینی‌ها مورد حمایت قرار گرفته است و در کنار حضور ناشران خصوصی و دولتی این کشور گروهی از شهروندان الجزائری متعهد شده‌اند که به تعداد اعضای خانواده‌شان کتاب خریداری کرده و به غزه ارسال کنند.

در همین حال گروهی از ناشران و توزیع‌کنندگان اردنی نمایشگاه کتابی را با عنوان «غزه پایدار» به راه انداخته‌اند تا بخش‌هایی از آنچه بر مردم غزه می‌گذرد را معرفی کنند.

برگزار کنندگان این نمایشگاه اقدام برای برپایی این نمایشگاه را تلاش برای تقویت پایداری مقاومت در غزه به هر نام و عنوانی اعلام کرده و از دیگر فعالان نشر و توزیع کتاب خواسته در این نمایشگاه حضور پیدا کنند چرا که این کمترین کاری است که یک اهل‌فرهنگ و یک خواننده کتاب می‌تواند برای غزه انجام دهد.
انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها