امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102418
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی جشنواره امام رضا(ع)، سمینار هماهنگی پنجمین جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی با حضور سید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی جشنواره امام رضا(ع)، سمینار هماهنگی پنجمین جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی با حضور سید مناف هاشمی معاون وزیر ورزش و جوانان، سیدجواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، نمایندگان ادارات کل ورزش وجوانان استان های مسیر جاده ولایت و تعدادی دیگر از مسوولان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در این نشست هماهنگی های لازم بین ادارات کل ورزش و جوانان استانهای مسیر جاده ولایت به منظور برگزاری مطلوب و هر چه باشکوه تر جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی انجام شد.

جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی یکی از فاخرترین برنامه های جشنواره امام رضا(ع) است

سید جواد جعفری مدیر عامل بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) در این نشست با قدردانی از ابتکار وزارت ورزش و جوانان و اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی در برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی، گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی یکی از فاخرترین برنامه هایی است که در سال های گذشته به خوبی زمینه برگزاری آن در بخشی از مسیر حرکت امام رضا(ع) از مدینه تا مرو در کشور ما فراهم شده است.

وی با بیان اینکه این همایش یکی از محوری ترین برنامه های 85 گانه ما در بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) در دهه کرامت است، افزود: قطعاً حضور و حمایت های وزارتخانه از این برنامه موجب دلگرمی استان های مسیر حرکت خواهد شد.

جعفری ادامه داد: برنامه های دهه کرامت که در چندین عرصه برگزار می‌شود هر سال شکوفاتر و با نشاط‌تر از سال های قبل دنبال می‌شود و موضوعات جدید که از سوی نهادها و استان‌های مختلف هر سال پیشنهاد می‌شوند باعث شده است که هیچگاه این جشنواره با رکود و سستی مواجه نشود.

وی به اعلام آمادگی کشورهای دیگر در برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) اشاره کرد و افزود: این تلاش ها باعث شده است امروز این جشنواره در قالب برنامه های متنوع و مختلف در 200 نقطه دنیا برگزار شود.

 23دونده مسیرجاده ولایت را می دوند

کوروش صبوریان مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی  نیز در این نشست، اظهار کرد: پنجمین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی، همایش جاده ولایت به مناسبت دهه کرامت از روز اول شهریور ماه با حرکت 23دونده استقامت خراسانی از شلمچه در مسیر حرکت تاریخی کاروان امام رضا (ع) در ایران آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده با بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) ادامه داد: تلاش داریم با گنجاندن برنامه های فرهنگی  و مذهبی در شهرهای مسیر حرکت دوندگان در راستای توسعه و معرفی فرهنگ رضوی گسترده تر عمل کنیم .

 جشنواره امام رضا(ع) از نگاه فرهنگی و ورزشی حائز اهمیت است

سید مناف هاشمی معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان نیز که از میهمانان این سمینار بود، اظهار کرد: باید از کسانی که برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی را به عنوان امری ارزشمند برای ‌سازی در دستور کار خود قرار داده اند قدردانی کرد.

هاشمی ادامه داد: برگزاری این جشنواره و حرکت این دوندگان از شلمچه تا مشهد از نگاه فرهنگی و مذهبی بسیار حائز اهمیت است و قطعاً تلاش ما در وزارتخانه برجسته سازی و ارتقاء آن خواهد بود.

وی به حمایت های در نظر گرفته شده از سوی وزارتخانه به منظور برگزاری مطلوب این جشنواره اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه ظرفیتهای زیادی برای احیای مقوله های فرهنگی در این برنامه وجود دارد اعتبارات و حمایت‌های ویژه‌ی را در دستور کار داریم که با اعلام برنامه ها از سوی ادارات کل استان‌های میزبان و تایید معاونت فرهنگی وزارتخانه در اختیار قرار خواهند گرفت.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان کشور عنوان کرد: امیدواریم در سال های آینده با درنظر گرفتن برنامه های فرهنگی بیشتر در استان های مسیر جاده ولایت این جشنواره به صورت گسترده تر به مردم معرفی شود.

اجرای برنامه‌های فرهنگی در مسیر دوی جاده ولایت

مسعود امینی مدیرکل امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان کشور نیز در این سمینار با تقدیر از زحمات برگزار کنندگان دوره‌های قبلی این جشنواره،‌ گفت: از نگاه مجموعه فرهنگی وزارتخانه این جشنواره به عنوان یک کار خاص مورد توجه قرار دارد.

وی افزود: بر این اساس از حدود 2 ماه قبل با ایجاد دبیرخانه جشنواره در مبداء و مقصد حرکت دوندگان اقدامات لازم برای برگزاری آن صورت و اعتبارات مربوطه برای استان های میزبان در نظر گرفته شده است.

امینی با اشاره به برنامه های فرهنگی ورزشی در نظر گرفته شده درایام دهه کرامت، ادامه داد: اعتقاد داریم امسال، سال فرهنگ است و باید در تمام برنامه ها بحث های فرهنگی دیده شود، امیدواریم با همکاری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و دیگر استانهای مسیر جاده ولایت، برنامه خاص فرهنگی نیز در کنار این حرکت ورزشی به خوبی انجام شود.

وی همچنین به برگزاری مسابقات قرآنی ویژه دهه کرامت اشاره و بیان کرد: مسابقات قرآنی در سطح ملی با حضور برترین های قرآنی استان ها در بخش آقایان و بانوان در دهه کرامت به ترتیب به میزبانی مشهد و قم برگزار خواهد شد.

خوزستان 5 روز میزبان دوندگان جاده ولایت

فرامز کیانی زاده مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان نیز در این سمینار با اشاره به نامگذاری این استان به دروازه ورود کاروان امام رضا(ع) به ایران اشاره و عنوان کرد: در 4 دوره گذشته سعی کرده ایم همگام با استان خراسان رضوی در برگزاری مطلوب همایش جاده ولایت حرکت کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه 381 کیلومتر از مسیر دوندگان در استان خوزستان طی می شود، حدود 5 روز میزبان آنان خواهیم بود و  در طرح پیشنهادی خود به عنوان دبیرخانه مبداء، فعالیتهای فرهنگی، مذهبی، مسابقات، نمایشگاه ها و سخنرانی های مختلفی را برای این مدت پیش بینی کرده ایم.

کیانی زاده به همزمانی افتتاحیه برنامه نمادین ورود کاروان امام رضا(ع) به خرمشهر و همایش جاده ولایت اشاره و بیان کرد: این برنامه هرسال به صورت مجزا توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان انجام می شود که با هماهنگی های انجام شده امسال با آغاز حرکت دوندگان از شلمچه همراه خواهد بود.

وی اظهار کرد: امیدواریم با تصویت طرح های پیشنهادی ما در خصوص برنامه‌های فرهنگی مذهبی جاده ولایت در طول مسیر حرکت در خوزستان، در برگزاری باشکوه و موثر این جشنواره موفق باشیم.

سید اسلام موسوی معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز در ادامه این جلسه بیان کرد: مانیز وظیفه خود می‌دانیم که همانند سال های گذشته در جهت برگزاری هرچه بهتر این برنامه ورزشی و معنوی تمام تلاشمان را به کار گیریم.

وی افزود: امسال تعدادی از ورزشکاران استان فارس به مناسبت آغاز جشن های دهه کرامت در روز 6 مرداد ماه در برنامه ای از حرم حضرت احمد ابن موسی به سمت اقلید حرکت خواهند کرد که در نظر داریم در هنگام ورود دوندگان جاده ولایت از کهکیلویه و بویر احمد به استان فارس به آنان ملحق شوند و آنان را همراهی کنند.

موسوی ادامه داد: همچنین در نظر داریم تمام هیات‌های ورزشی در برنامه‌های طول مسیر در استان فارس شرکت داشته باشند و میزبانی خوبی را از دوندگان جاده ولایت انجام دهیم.

449 کیلومیتر از مسیرجاده ولایت در یزد

مسعود شریفی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد نیز که در این جلسه حضور یافته بود، اظهار کرد: حدود449 کیلومتر از مسیر دوندگان جاده ولایت در استان یزد طی می شود که ما آن را فرصت خوبی برای عرض ارادت همیشگی مردم به امام رضا(ع) می‌دانیم.

وی افزود: با توجه به اینکه این رویدادهای فرهنگی و ورزشی می‌تواند اثرات مثبتی در بینش و عقیده جوانان داشته باشد تلاش داریم از این فرصت بوجود آمده به نحو خوبی استفاده کنیم.

شریعتی ادامه داد: در نظر داریم با همکاری هیات های ورزشی و سازمان های مردم نهاد و همچنین مردم شهرها و شهرستانهای مسیر جاده ولایت در طول 2 روز حضور دوندگان از 9 شهریورماه در یزد، فعالیتهای فرهنگی خوبی را در قالب یک کار مردمی و خودجوش انجام دهیم.

محمدحسین خسروی معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز در ادامه گفت: خوشحالیم که حدود 320 کلیومتر از مسیر حرکت دوندگان جاده ولایت در استان ما به ویژه در طبس قرار دارد.

وی بیان کرد: ما نیز با برنامه‌ریزی‌های خوبی که برای برگزاری مراسم استقبال و بدرقه دوندگان جاده ولایت انجام داده ایم، تلاش داریم میزبان شایسته‌ای برای این کاروان باشیم.

طی‌کردن 1994 کیلومتر در 16 روز

حمیدرضا گرشاسبی مشاور و مدیرکل حوزه وزارتی ورزش و جوانان نیز در این جلسه عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم  خدمتگزاران خوب و لایقی برای برگزاری این همایش معنوی برای ولی نعمتمان امام رضا(ع) انجام دهیم و آن را با سربلندی به پایان برسانیم.

وی افزود: تلاش در این عرصه و عظمت معنوی این کار بزرگ فراتر از بحث های مادی و بودجه ای است و همه باید با دل و جان در برگزاری مطلوب و با شکوه آن کمک کنیم.

گرشاسبی ادامه داد: قطعاً طی کردن مسیر حدود 1994 کیلومتری شملچه در مشهد در مدت 16 روز و حمل پرچم امام رضا(ع) چیزی جز عشق و ارادت به اهل بیت و این امام همام درخود ندارد که امیدوارم این حرکت معنوی  امسال پربارتر گذشته به سرانجام برسد.

گفتنی است، در پایان با حضور خبرنگاران از تمبر و تندیس جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی نیز رونمایی شد.
 
* آغاز هفته فرهنگ رضوی در اردبیل

سومین دوره هفته فرهنگ رضوی از 16 تا 22 مردادماه جاری، به بهانه ابراز علاقه‌مندی مردم ولایی استان اردبیل به محضر ثامن الححج علی بن موسی الرضا (ع) در اردبیل و شهرستان‌های پارس آباد، گرمی و خلخال در حال برگزاری است.

در آیین افتتاحیه این رویداد معنوی که باحضور پرشور مردم و مسئولان استان اردبیل همراه بود، حجت‌الاسلام مصطفی فقیه اسفندیاری، رئیس هیئت علمی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) طی سخنانی از امام رضا(ع) به عنوان عالم آل محمد(ص) یاد کرد و افزود: آن حضرت که دوستداران بی‌شماری در داخل و خارج از کشور دارد امروز به گنجینه با ارزش سرزمین ایران تبدیل شده است که همه ما از برکات و شایستگی‌های وجود آن حضرت استفاده می‌کنیم.

اجرای «سلیم موذن‌زاده» و «شهروز حبیبی» از دیگر برنامه‌های آئین افتتاحیه هفته فرهنگ رضوی اردبیل بود که با استقبال گسترده مردمان این دیار مواجه شد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها