امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10243
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 138
به گزارش پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی ...

به گزارش پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه سال 1392 کل کشور، بندهای 27 و 29 این لایحه را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس، به شهرداری‌های کشور و سازمان‌های وابسته به آنها اجازه داده شد به طور مشترک یا انفرادی با مجوز بانک مرکزی و تأیید وزارت کشور تا سقف 70 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت با تضمین خود با بازپرداخت اصل و سود آن توسط شهرداری‌ها منتشر کنند.

همچنین به شهرداری‌ها و سازمان‌های وابسته به آنها اجازه داده شد برای اجرای طرح‌های قطار شهری مبلغ 16 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت با تضمین بازپرداخت اصل و سود به نسبت 50 درصد دولت و 50 درصد شهرداری‌ها با نرخ مالیاتی صفر منتشر کنند. بانک‌های عامل موظفند برای تأیید پروژه‌های املاک، اوراق بهادار، حساب‌های بانکی و سایر دارایی‌های شهرداری‌ها را به عنوان تضمین بازپرداخت تسهیلات ریالی لحاظ و صرفاً با اخذ تضامین مذکور نسبت به پذیرش ارکان عاملیت، ضمانت و پذیره‌نویسی اقدام کنند.

در تبصره یک این بند مقرر شد میزان سپرده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانک عامل حداکثر 5 درصد است که در حساب کوتاه مدت سپرده‌گذاری می‌شود و سود اوراق مطابق با دستگاه و شرکت‌های دولتی تعیین می‌شود. شهرداری‌هایی که مدارک موردنیاز را تا پایان سال‌های 1390 و 1391 به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تحویل داده‌اند می‌توانند از محل اعتبارات اوراق مشارکت باقیمانده سال‌های 1390 و 1391 در سال 1392 استفاده کنند.

در تبصره دوم این بند نیز بانکهای عامل موظف شده‌اند برای تضمین بازپرداخت تسهیلات ریالی و ارزی قراردادهای توسعه مترو و قطارهای شهری اموال، املاک و طرحهای دارای توجیه فنی، اقتصادی و مالی شهرداری‌های ذیربط را بپذیرند.

در بند 29 نیز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجاز شد اقدامات لازم را در زمینه چاپ و انتشار ایران‌چک بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با مسدود کردن معادل ریالی مبالغ ایران‌چک‌های منتشره تحت نظارت هیئت نظارت اندوخته اسکناس موضوع ماده 21 قانون پولی و بانکی کشور به عمل آورد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها