امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102432
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار فعالیت های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام «سید محمد حسن ابوترابی‌فرد» نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در تجمع ...

به گزارش خبرنگار فعالیت های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام «سید محمد حسن ابوترابی‌فرد» نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در تجمع جامعه قرآنی در بزرگداشت شهدای غزه و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی که شب گذشته در مسجد امام صادق(ع) برگزار شد، اظهار داشت: تاریخ اسلام مالامال از صحنه افتخارآفرین در پیوند ملت اسلام با آموزه‌های دین و رهنمون‌های حیات‌بخش قرآن است.

سکوت حاکمان عرب باعث وقیح شدن رژیم صهیونیستی شد

وی با اشاره به اینکه پس از قرن‌ها سکوت و خفقان حاکم بر سرزمین‌های اسلامی در نیم قرن اخیر شاهد تحولات و رویدادهای الهام‌بخش و عزت‌آفرین در دنیای اسلام و سرزمین‌های امت اسلام هستیم، ادامه داد: بعد از آن پیروزی غرب در جنگ جهانی اول و افروختن جنگ جهانی دوم، راه برای شکل‌گیری غده سرطانی رژیم صهیونیستی در قلب دنیای اسلام فراهم آمد.

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد با بیان اینکه پس از 60 سال برنامه‌ریزی امکان شکل‌گیری رژیم غیرانسانی در سال 1948 میلادی فراهم آمد، خاطر نشان کرد: پس از تشکیل رژیم غاصب صهیونیستی شاهد سکوت حاکمان عرب و قتل عام مردم فلسطین در سرزمین آنها بودیم و صاحبان قدرت در دنیای آن روز و حاکمان رژیم بی‌هویت به اسرائیلی از نیل تا فرات فکر می‌کردند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در زمانی که حاکمان غاصب و دنیای استکبار حاضر نبودند حتی برای یک لحظه در جلسه‌ای که با حضور مسئولان فلسطینی برگزار می‌شود، حضور داشته باشند شاهد شکل‌گیری حرکت منسجم و برآمده از مبانی اعتقادی و تفکر عمیق سیاسی در سرزمین فلسطین و دنیای اسلام بودیم.

شکل‌گیری انتفاضه ناقوس خطری برای رژیم صهیونیستی بود

حجت الاسلام ابوترابی فرد با اشاره به اینکه حدود یک دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حرکت ملت فلسطین برای احقاق حقوق خویش آغاز شد و انتفاضه اول شکل گرفت، تصریح کرد: شکل‌گیری انتفاضه در سال 1987 میلادی ناقوس خطری برای رژیم صهیونیستی شد به طوری که نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی از فراگیری اعتقاد مردم فلسطین ابراز نگرانی کرد.

وی بیان داشت: کشوری که با بهره‌گیری از پنجمین قدرت نظامی جهان، خود را در اوج قدرت تلقی می‌کرد، در جنگ 6 روزه، مصر، اردن و سوریه را مورد حمله قرار داد و حدود چهار هزار عرب را به اسیری گرفت و سرزمین‌های اشغالی را به حدود چهار برابر افزایش داد.

رژیم صهیونیستی در مقابل شاگردان مکتب امام خمینی(ره) شکست خورد

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با پیروزی بر ملت‌های عرب، آنها را به آتش‌بس وادار کرد، گفت: این رژیم با آغاز انتفاضه اول با بحران امنیت روبرو شد و حاکمان این رژیم دریافتند که اندیشه دستیابی به اسرائیل بزرگ پایان‌یافته است.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با اشاره به اینکه با شکل‌گیری دولت فلسطین در نوار غزه نه تنها حرکت انتفاضه خاموش نشد بلکه رشد عزت‌بخش خود را آغاز کرد، ادامه داد: با شکست صهیونیست‌ها در جنگ 33 روزه و مقاومت اسلامی نیروهای تربیت‌ شده در مکتب امام خمینی(ره) و شاگردان ایشان و همچنین رهنمون‌های رهبری، قوای جدیدی در اندام ملت فلسطین دمیده و روح تازه‌ای در کالبد دینی و الهی آنها مشاهده شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیروزی مقاومت اسلامی در لبنان تئوری شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی را باطل کرد، افزود: صهیونیست‌‌ها اعتقاد داشتند که تنها در سایه این قدرت پوشالی می‌توانند امنیت خود را تضمین کنند بنابراین در جنگ 33 روز از همه توان خود استفاده کردند تا شکست را نپذیرند اما در مقابل نیروهای اسلام وادار به پذیرش شکست شدند و تمام شرایط مقاومت را برای پذیرش آتش‌بس قبول کردند.

وی تصریح کرد: این شکست آغازگر اوج‌گیری بحران امنیت در سرزمین‌های اشغالی بود که در تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه نهادینه شد و اقتدار برآمده از ایمان را در برابر دیدگان جهانی به نمایش گذاشت.

بحران هویتی رژیم صهیونیستی باعث چنین جنایاتی شده است

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از بحران هویت و امنیت رنج می‌‌برد، خاطرنشان کرد: با آغاز انتفاضه کوچ صهیونیست‌ها به سرزمین‌های اشغالی متوقف شد و رژیم صهیونیستی برخلاف همه معادلات سیاسی دست به این جنایات هولناک زد به طوری که هم‌اکنون بیش از 40 روز است که 2 هزار کودک و زن و مرد را به شهادت رسانده و در برابر دیدگان بهت‌زده جهانیان 10 هزار انسان مظلوم را مجروح و هزاران خانه را ویران کرده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی موجودیت خود را در خطر کامل می‌بیند، ادامه داد: این گرگ درنده که خباثت خود را به همه قواعد و اصول بین‌المللی در برابر دید جهانیان قرار داده است، هم‌اکنون با مشکلات زیادی مواجه شده که آینده خود را در خطر می‌بیند و برای برون‌رفت از این بحران راهی جز قتل‌عام غیرانسانی نمی‌بیند.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با اشاره به اینکه هر بمب و موشکی که به سمت غزه فرستاده می‌‌‌شود ارکان رژیم صهیونیستی را سست می‌کند، گفت: پیام‌های قرآن کریم بیانگر این واقعیت است که اگر مسلمانان بر ایمان خود استوار باشند کفار در جنگ با آنها قطعاً شکست خواهد خورد همانطور که خداوند در قرآن کریم این وعده را به مؤمنان حقیقی داده است.

پیروزی مردم ایران در برابر دشمنان اسلام بیانگر تحقق وعده الهی است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقاومت و تاریخ انقلاب اسلامی ایران در برابر نظام سلطه و پیروزی ما در تمامی صحنه‌های تقابل با دشمنان اسلام به سرکردگی آمریکا گواه روشنی به این وعده الهی است.

وی با بیان اینکه امروز مردم فلسطین با الهام از مبانی اسلام، اندیشه امام، رهنمون‌های حیات‌بخش رهبری و نیروهای مسلمان با قدرت در برابر رژیم صهیونیستی و حامیان او ایستاده‌اند، گفت: مردم غزه خود را تنها نمی‌بیند نظام اسلامی و رهبری انقلاب جمهوری اسلامی ایران، ملت سلحشور و مقاومت لبنان، عراق و سوریه و همچنین تمامی آزادیخواهان جهان در کنار مردم غزه هستند و برای پیروزی مردم فلسطین در برابر جنایات غیر انسانی رژیم صهیونیستی با یکدیگر اتحاد دارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها