امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102438
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 94
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قوچان، آیت‌الله سید احمد خاتمی صبح امروز در جمع مردم قوچان در مسجد جامع امام خمینی (ره) این شهرستان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قوچان، آیت‌الله سید احمد خاتمی صبح امروز در جمع مردم قوچان در مسجد جامع امام خمینی (ره) این شهرستان اظهار داشت: اسلامی شدن یک جامعه سه رکن اساسی دارد که دو رکن قانون دینی و اسلامی و حاکم اسلامی محقق شده اما در سبک زندگی دین و اسلامی توفیقمان بسیار کم بوده است.

وی تصریح کرد: رهبر ما امروز در قله تقوا و معنویت قرار دارد.

خاتمی با اشاره به اینکه سبک زندگی باید در شأن یک جامعه اسلامی باشد، گفت: دشمن تمام سرمایه‌گذاری خود را روی مسائل فرهنگی دارد و بیش از 200 شبکه فارسی‌زبان ماهواره‌ای بیگانه با بمباران اخلاق و فرهنگ به دنبال دین زدایی، اخلاق‌زدایی و عفت‌زدایی هستند.

وی با تأکید بر این موضوع که پدر و مادر بی‌توجه، به بهانه‌های مختلف مانند مسائل علمی ماهواره را به داخل خانه می‌آورند، تصریح کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای به دنبال تزلزل در دین و اخلاق و رواج سبک زندگی غربی هستند تا کسی که مرتکب گناه می‌شود احساس گناه نکند.

عضو مجلس خبرگان رهبری دین را آئین‌نامه زندگی اسلامی دانست و عنوان کرد: سبک زندگی دینی دارای سه بعد فردی، خانوادگی و سیاسی است که در بعد فردی باید انسان به این باور برسد که خدا برای چشمان آئین‌نامه قرار داده که نگاه به چه چیزهایی حرام و نگاه به چه چیزهایی عبادت محسوب می‌شود.

خاتمی ادامه داد: زبان باید آئین‌نامه داشته باشد و آئین‌نامه آن این است که حرف‌ها مستند بود و شایعات را بیان نکنید و بزرگوارانه و گویا حرف بزنید و بدگویی، غیبت، تهمت و بدزبانی که حرام بوده را انجام ندهید.

امام جمعه موقت تهران آئین‌نامه پدر، مادر و فرزندان در یک خانواده متدین را دین برشمرده و خاطرنشان کرد: بسیاری از طلاق‌ها در جامعه اسلامی به خاطر این است که خانواده‌ها با آئین‌نامه خدایی زندگی نمی‌کنند زیرا سبک زندگی در یک خانواده دین‌دار با خانواده غیر دین‌دار متفاوت است.

وی تأکید کرد: کسانی که قصد تشکیل خانواده داشته یا تشکیل داده‌اند باید بدانند که آئین‌نامه در سبک زندگی خانوادگی این است که نماز اول وقت باشد تا در خانه‌ای که نماز اول وقت دارای جایگاه بوده دین زنده بماند.

خاتمی اظهار کرد: سبک زندگی دینی در عرصه سیاسی با ولایت رقم می‌خورد و نگاه کنید که ولایت کجا ایستاده و اگر مشکلی پیش آمد به سراغ ولی‌فقیه بروید.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در حکومت پهلوی کمونیست‌ها، منافقان و لیبرال‌ها به جنگ با حکومت پهلوی آمدند اما همچنان طاغوت سرجایش بود ولی وقتی یک مرجع آمد یک ولی‌فقیه، قطره‌ها را دور هم جمع‌کرده و شد یک سیل که حکومت دو هزار و 500 ساله طاغوت را سرنگون ساخت.

خاتمی تأکید کرد: امروز به فضل خدا برکات ولایت را دیده و می‌بینیم و شایسته‌ترین شخصیت که لباس رهبری امت برای آن زیبنده است مقام معظم رهبری آیت‌الله امام خامنه‌ای بوده که با نشان دادن کارایی می‌توانند حکومت را اداره کند.

وی با تأکید بر این موضوع که فتنه مهدی هاشمی و باند منتظری جزو فتنه‌های گمراه‌کننده بود که اتفاق نیفتاد، گفت: منتظری در زمان امام(ره)، قائم مقام رهبری شد و امام نصیحت‌ها کردند که اگر شما خراب شوید سقفی است که بر سرما فرو می‌ریزد و اینقدر به منافقان بها ندهید و به حرف‌های آنها گوش نکنید که متأسفانه به این نصیحت‌ها گوش نداد.

وی با بیان اینکه فتنه 88 یکی از فتنه‌های پیچیده و کودتای تمام عیار علیه نظام ولایی بود، ابراز کرد: کسانی که به جنگ با ولایت آمدند از امام (ره) تعریف‌ها و حکم‌ها داشتند و این در تاریخ اسلام نیز وجود دارد که طلحه و زبیر در فتنه جنگ جمل از پیامبر گرامی اسلام (ص) حکم‌ها و تعریف‌ها داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این مطلب که فتنه‌گران می‌خواستند آنچه که در اوکراین اتفاق افتاده است را در ایران پیاده کنند، گفت: ناکامی فتنه‌گران در هشت ماه آشوب دو دلیل عمده داشت یکی رهبری بیدار و هوشیار و دیگری مردم همراه با ولایت که کمر فتنه و کودتا شکسته شد.

وی تأکید کرد: مردم نشان دادند که خواص با بصیرت‌اند اما ممکن است در آینده هم فتنه‌هایی پیش رو داشته باشیم پس باید توجه داشت که در فتنه‌ها گم نشده و اردوگاه دشمن و فتنه را تشخیص بدهیم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: در جریان فتنه یک اردوگاه اوباما بود که چندین بار نام یکی از سران فتنه را برد، یک اردوگاه رژیم صهیونیستی و در یک اردوگاه منافقان و سلطنت‌طلبان، بودند و در طرف دیگر اردوگاه مردم و اردوگاه ولایت قرار داشت.

انتهای پیام/70005/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها