امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102440
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از ایتارتاس، بانک های مرکزی روسیه و چین روی طرحی برای مبادلات ارزی بین ...

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از ایتارتاس، بانک های مرکزی روسیه و چین روی طرحی برای مبادلات ارزی بین دو کشور و تبدیل روبل به یوآن و بالعکس به توافق رسیدند.

این طرح در حال حاضر باید مراحل رسمی خود را برای اجرایی شدن طی کرده و میزان مبادلات ارزی بین دو کشور و همچنین زمان آغاز این طرح بسته به نیاز دو کشور تعیین خواهد شد.

این طرح مبادلات دو جانبه را به میزان قابل توجهی بین چین و روسیه افزایش داده و تأثیر نوسانات ارزی دلار را بر روابط تجاری دو طرف کاهش خواهد داد.

این طرح نه تنها باعث افزایش استقلال اقتصادی دو طرف نسبت به دلار می شود بلکه ثبات اقتصادی را در هر دو کشور بالا برده و در شرایط بحرانی هر دو طرف می توانند نقدینگی های خود را حفظ کنند.

این تصمیم طی سفر چند ماه گذشته ولادیمیر پوتین به چین بین دو کشور صورت گرفته است و از آن زمان تا کنون دو کشور در حال زمینه سازی برای حذف دلار از مبادلات دو جانبه خود هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار