امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102441
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 140
حسین عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد قضاوت داوران در هفته دوم لیگ برتر عنوان کرد: با توجه به کلاسی که ...

حسین عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد قضاوت داوران در هفته دوم لیگ برتر عنوان کرد: با توجه به کلاسی که برای خانم‌ها داریم هنوز فیلم بازی‌ها را به صورت کامل و دقیق بازبینی نکردیم اما در کل این طور که به نظر می‌رسد مشکل خاصی نبوده و اگر اتفاقی افتاده باشد ناظران گزارش دادند.

وی در مورد اینکه با وجود عدم رقم خوردن اتفاق خاصی در هفته‌های ابتدایی مشاهده می‌شود اعتراضات به داوری از همین هفته‌های آغازین شروع شده است اظهار داشت: این چیزی نیست که به یکباره تمام شود. 10- 15 سال است که این رفتار شکل گرفته و این کار را مشاهده می‌کنیم اگر این رفتارها همین طور ادامه داشته باشد با افرادی که قانون را رعایت نمی‌کنند و رفتار مسئولانه ندارند برخورد خواهد شد و بدین شکل بعد از گذشت یک مدت نه چندان طولانی وضعیت بهتر خواهد شد.

رئیس دپارتمان داوری در پاسخ به این سوال که در مقابل این مسئله  عده‌ای اعتقاد دارند در هیچ جای دنیا این گونه برخورد نمی‌شود و مربیان حق اعتراض دارند خاطرنشان کرد: چه کسی این حرف را می‌زند بنده به افراد کاری ندارم اگر این مسئله درست بود همین سه روز پیش مربی تیم ملی یونان از سوی فیفا 8 جلسه محروم نمی‌شد علت این کار چه بود؟ این اتفاق به خاطر اعتراض به داوری یا احیانا اهانتی که به داور شده است. قوانین فیفا و AFC و قوانین فدراسیون خودمان که برای امسال هم نیست به شدت با این مسئله برخورد می‌کنند. متاسفانه در سال‌های گذشته قانون اجرا نمی‌شد اما در لیگ جاری تصمیم گرفته شده تا علیه متخلفان برابر آیین‌نامه برخورد شود. انشالله اگر این اتفاق بیفتاد همه از این موضوع سود می‌برند.

عسگری در رابطه با برخورد پیام صادقیان با داور دیدار پرسپولیس و فولاد گفت: آن چیزی که ما از تلویزیون دیدیم حرکت خوبی نبود. نمی‌دانم در زمین قبل از اینکه داور کارت قرمز داد چه الفاظی رد و بدل شده است. حتما صحبتی شده که اکبریان که یک داور باتجربه است از کارت قرمز استفاده کرده است. در این میان دو بحث وجود دارد یک بازیکن به هیچ وجه نمی‌تواند به خاطر یک خطایی که ممکن است داور آن را ندیده باشد چنین برخوردی انجام دهد و بعد از آن بازیکن حرکت دیگری انجام داد که واقعا نمی‌توانیم روی آن اسم غیرحرفه‌ای یا ... بگذاریم. واقعا یک حرکت ناپسندی مشاهده شد. کسی نمی‌تواند به سمت داور حمله کند یا برخوردی داشته باشد. این مشکلاتی است که ما قبلا در فوتبالمان مشاهده کردیم که برخی بازیکنان بزرگ به خاطر این رفتارها چه محرومیت‌های بلندمدتی داشتند.

رئیس دپارتمان داوری در پاسخ به این سوال که آیا محرومیت سه ماهه پیام صادقیان برای کمیته داوران قابل قبول و کافی است خاطرنشان کرد: در این مورد من نمی‌توانم نظر بدهم این مسئله در رشته تخصصی من نیست و بهتر است این مورد را از مسئولان کمیته انضباطی سوال کنید.
انتهای پیام/خ
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار