امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102448
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، مصطفی افضلی‌فرد صبح امروز در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: بنده از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، مصطفی افضلی‌فرد صبح امروز در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: بنده از سخنان رئیس جمهور در چهارمحال و بختیاری متعجب شدم و احساس می‌کنم که مشاوران رئیس جمهور اطلاعات نادرستی به او داده‌اند و گرنه روحانی فردی فاضل با سوابق انقلابی درخشان است که هر گز دوست ندارد در دولت وی تخلف و یا رانتی صورت بگیرد.

وی با یادآوری اینکه این پرونده از زمانی رو شد که در قالب شکایت توکلی یکی از نمایندگان مجلس به کمیسیون اصل 90 که انحصاری عمل کردن یکی از شرکت‌ها، زمینه‌ساز این رانت عظیم شده است، گفت: در این زمینه کمیسیون اقتصادی و اصل 90 مجلس ورود پیدا کردند تا با دلایل و مستندات، انحصار یکی از شرکت‌ها در واردات با توجه به اطلاعات به دست آمده از شرکت مبداء خارجی، روشن شد که این فرایند برخلاف ماده 45 برنامه چهارم توسعه و سیاست ابلاغی کلی مقام معظم رهبری بوده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه این رویه که نوعی انحصار‌طلبی محسوب می‌شود بر خلاف اصل سوم قانون اساسی کشور بوده که عده‌ای بخواهند از منافع ملی و دولتی، سوء استفاده کنند، بیان کرد: بنده از گفته‌های رئیس جمهور در کهگیلویه و بویراحمد تعجب کردم و یقین دارم که برخی از مشاوران وی اطلاعات نادرستی به وی داده‌اند چرا که هدف ما از طرح این موضوع مچ‌گیری نبوده است بلکه کمک به روشن شدن بسیاری از حقایق و وقایع بوده است.

افضلی‌فرد ادامه داد: پیگیری این موضوع از طریق کمیسیون اقتصادی و اصل 90 یک روند عادی را داشته و همان‌طوری که ما در دولت گذشته نیز موارد تخلف را پیگیری کردیم و حتی مسببان آن را نیز معرفی کردیم تا توسط دولت و مجلس، متهم به حمایت از جناح و یا گروه سیاسی خاص نشویم.

وی با یادآوری اینکه ما درصدد حرکت‌های خاص جناحی و سیاسی نیستیم که بخواهیم در مخالفت با دولت چنین مسائلی را مطرح کنیم، گفت: اینکه ادعا شده بیان این مسائل توسط مخالفان دولت و یک جریان خاص در حال پیگیری و رصد است درست و منطقی به نظر نمی‌رسد بلکه ما انتظار داریم اصل قانون در حوزه اجرا مد نظر قرار گرفته و برای ما هیچ فرقی نمی‌کند که دولت قبلی و یا فعلی بخواهند این تخلف را انجام دهند چرا که تخلف تخلف است و رسیدگی به آن نیز باید با جسارت کامل انجام شود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: ما انتظار داشتیم تا با هدف جلوگیری از انحصار از ظرفیت 120 شرکتی که کشتی آنها بر روی آب است در این واردات و یا صادرات استفاده شود نه اینکه بخواهند به شکل انحصاری چند شرکت را برگزینند و بخواهند با آنها در ارتباط باشند.

افضلی‌فرد تصریح کرد: رئیس جمهور و سایر دولتمردان و حتی مجلسی‌ها نباید اجازه دهند نهادهای نظارتی تضعیف شوند بلکه حمایت قاطع و شجاعانه از اقدام نهادهای نظارتی مورد نیاز است تا نظام و ارکان آن و حرکت سالم دولت تضعیف نشود.

پرونده استفاده‌کنندگان از روغن پالم به کمیسیون ارسال نشده است

وی در ادامه با اشاره به استفاده از روغن پالم در فرآورده‌های شیری و لبنی اظهار داشت: تاکنون پرونده تخلف برخی از شرکت‌های استفاده کننده از روغن پالم در فرآورده‌های شیری و لبنیات به کمیسیون اصل 90 مجلس واصل نشده است.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، این نماینده مجلس در پایان سخنان خود اذعان کرد: در روزهای گذشته تخلف بورسیه و همچنین مواردی از تخلف شهرداری‌ها به کمیسیون اصل 90 واصل شده اما پرونده‌ای در مورد روغن پالم به این کمیسیون اصل وارد نشده است.

استخدامی‌ها از محل هدفمندی یارانه‌ها حقوق می‌گیرند

مصطفی افضلی‌فرد در ادامه بیان داشت: آزمون استخدامی استانداری در سال گذشته با ساز و کار قانونی به انجام رسیده ولی به رغم این حرکت مطلوب و مناسب ادعا می‌شود که مشکل جذب این استخدامی‌ها فقدان اعتبارات است.

وی افزود: زمانی که عسگری‌آزاد معاون منابع انسانی رئیس جمهور در مجلس گزارش می‌داد و از استخدامی‌های غیرقانونی دولت گذشته پرده‌برداری می‌کرد به صراحت اعلام کردیم که ما ضمن محکوم کردن حرکت دولت گذشته در استخدام‌های غیرقانونی انتظار داریم که استخدامی‌های جدید را فدای آنها نکنند و به شکل مستقیم با زندگی قبول‌شدگان در استخدام استانداری بازی نشود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت حق ندارد به دلیل جذب غیر قانونی دولت گذشته جلوی جذب قانونی جدید را بگیرد که این خود خلاف قانون است و باید هر چه سریع‌تر با تامین منابع اعتباری تکلیف این استخدامی‌ها معلوم شود.

افضلی‌فرد با انتقاد از برخی نمایندگان استان که در این زمینه منصفانه اظهار نظر نکرده و ناامیدانه در این زمینه مسائل را تحلیل می‌کنند، گفت: همه مراحل این استخدامی قانونی بوده و تامین اعتبار نیز از طریق مجلس انجام شده است.

وی ادامه داد: دولت موظف است از طریق درآمد حاصل از اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه‌ها منابع حقوقی و مزایای این استخدامی‌ها را تامین کند چرا که در ماده یک این قانون پیش‌بینی شده 50 درصد حاصل از درآمد یارانه‌ها به اشتغال جوانان و جویندگان کار اختصاص پیدا کند که این استخدامی‌ها نیز از جمله این موارد است.

دولت به سرعت یارانه طبقات پردرآمد را قطع کند

این نماینده مجلس بیان کرد: دولت موظف است به سرعت با شناسایی 10 میلیون طبقات پردرآمد جامعه یارانه آنها را حذف کند تا از منابع این درآمد بتواند فضای استخدامی و فعالیت‌های جدید را مهیا کند.

افضلی‌فرد خطاب به دولتمردان گفت: اگر نیاز به اصلاحیه‌ای وجود دارد برای تامین اعتبار استخدامی‌های جدید مجلس آماده همکاری است ولی ما صمیمانه از رئیس جمهور و معاونان انتظار داریم در این زمینه اقدام لازم را انجام دهند و در سفر رئیس جمهور نیز قطعاً یکی از خواسته‌های ما همین موضوع خواهد بود چرا که در بحث استخدامی مطابق قانون اساسی مسئول جذب نیرو شخص رئیس جمهور است که گاه این مسئولیت تفویض می‌شود و ما از رئیس جمهور می‌خواهیم هر چه ‌سریع‌تر مشکل این جوانان را که سرمایه‌های کشور هستند برطرف کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که عده‌ای به شکل سیاسی با این موضوع برخورد می‌کنند، افزود: ممکن است سوءگیری جناحی در این زمینه انجام شود اما آرزو داریم که با طی شدن مراحل قانونی این استخدام دولت از محل تعیین شده منابع این استخدامی‌ها را تامین کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تاخیر به وجود آمده در تخصیص اعتبارات و منابع عنوان کرد: قرار بود با توجه به تصویب لایحه بودجه سال 93 از طرف دولت و مجلس در ارائه به موقع و تصویب در زمان مقرر اعتبارات به سرعت تخصیص پیدا کند تا استان‌های سردسیر در این زمینه دچار مشکل نشوند اما گویی این تخصیص اعتبارات به موقع انجام نشده است و هنوز هم ادارات در مقابل موافقتنامه سرگردان هستند.

افضلی‌فرد گفت: نباید دولت به عهد خود وفا نکرده و یا نقض غرض کند چرا که قرار بود هر چه سریع‌تر منابع اعتباری استان‌های سردسیر تخصیص پیدا می‌کرد تا پروژه‌ها به موقع به اجرا می‌رسید.

صندوق توسعه ملی از حرکت بطئی پرهیز کند

وی تاکید کرد: صندوق توسعه ملی که از پول نفت این کشور و در‌آمد حاصل از آن تغذیه می‌کند و باید در مسیر رشد و حمایت از تولید حرکت موثری را انجام دهد نه اینکه صاحبان طرح را سرگردان کند و در تخصیص منابع هیچ حرکتی را انجام ندهد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از 110 طرحی که از این استان برای برخورداری از تسهیلات صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است کمتر از 10 درصد آن تاکنون مصوب شده در حالی که ما همچنان در اظهارات و سخنرانی‌هایمان دم از حمایت از تولید و اقتصاد می‌زنیم در حالی که در عمل خلاف این رویه را در پیش گرفته‌ایم.

رئیس جمهور 29 مرداد به اردبیل سفر می‌کند

افضلی‌فرد سفر رئیس جمهور به استان اردبیل در 29 مرداد را یادآور شد و گفت: این سفر فرصت خوبی است تا متولیان و مدیران استانی از این سفر نهایت بهره را ببرند تا مطالبات و خواسته‌های مردم پیگیری شود.

وی فلسفه سفر دولتمردان را رفع معضلات استان‌ها و پیگیری‌های لازم را برای حل مشکلات و نارسایی‌ها اعلام کرد و افزود: باید مشکلات و دردهای مردم شفاف و روشن و بدون کم و کاست مطرح شود که ما نیز در این سفر سعی خواهیم کرد انتظارات به حق مردم را مطرح کنیم.

این نماینده مجلس بیان کرد: در این سفر در وهله اول از دولتمردان خواهیم خواست تا مشکل استخدامی ‌نیروی آماده جذب به دستگاه‌های دولتی را بر اساس ضوابط و مقررات فراهم کنند و از شخص رئیس جمهور به عنوان مسئول جذب نیرو خواهیم خواست تا دستور لازم را در این زمینه صادر کند.

افضلی‌فرد دومین پروژه قابل پیگیری در این سفر را پروژه راه‌آهن اعلام کرد و ادامه داد: طولانی شدن اجرای این پروژه مردم و همه مسئولان را رنج می‌دهد و بهترین راه برطرف شدن این مشکل بهره‌گیری از ظرفیت فاینانس چین است تا راه‌آهن اردبیل بعد از سال‌ها انتظار به سرانجام برسد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر از 6 پروژه راه‌آهنی که در کشور در حال اجرا است چهار مورد آن مصوب شده ولی هنوز راه‌آهن اردبیل در پیچ و خم اداری گرفتار آمده و فاینانس آن مشخص نشده است که از این بابت از مسئولان امر گله‌مند هستیم که چرا اینگونه رفتار می‌شود در حالی که تکمیل آن از آرزوهای دیرین مردم این منطقه است که امیدواریم رهاورد رئیس جمهور در این سفر صدور مجوز فاینانس چین و طرح تشریفات برای اجرای این پروژه باشد.

این نماینده مجلس با انتقاد از تاخیر در کلنگ‌زنی بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل ادامه داد: این پروژه نیز به رغم وعده وزیر نیرو هنوز جامه عمل نپوشیده و نسبت به راه‌اندازی بخش بخار به دلایل مختلف تعلل و تاخیر انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، افضلی‌فرد در پایان سخنان خود بیان کرد: در این سفر همچنین می‌توانیم پیگیر راه‌اندازی منطقه آزاد گردشگری در سرعین و تجاری ارس در منطقه شمال استان اردبیل باشیم تا بخشی از مشکلات و نارسایی‌ها برطرف شود.

انتهای پیام/62001/ط40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها