امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102451
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صبح امروز در مراسم امضای موافقتنامه ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صبح امروز در مراسم امضای موافقتنامه «اعطای جایزه تجاری‌سازی فناوری به دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی از طریق شرکت‌های دانش بنیان تابعه» با روسای دانشگاه‌های منتخب کشور اظهار داشت: در حال حاضر ساختار دانشگاه‌های کشور آموزشی است نه پژوهشی. دانشگاه‌های ما باید عادت کنند که بخشی از درآمد خود را صرف شرکت‌های خود کنند که امضای این آیین‌نامه نیز در همین راستا قرار می‌گیرد.

وی افزود: یکی از جهت‌گیری‌های معاونت علمی و فناوری حمایت از قراردادهای مرتبط با صنعت است. البته یکی از هدف‌های اصلی ما نیز این است که دانشگاه‌ها به سمت بازار جهت‌گیری کنند.

ستاری تصریح کرد: ما باید اصول اقتصاد دانش‌بنیان را در دانشگاه‌ها تمرین کنیم. قطعا روش‌های بهتری نسبت به آنچه که ما گفته‌ایم وجود دارد. البته ما ایده‌هایمان را از ستادهای راهبردی و سیستم‌هایمان اخذ می‌کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پایان با بیان اینکه این معاونت پیگیر ایده‌های نو است، گفت: ما به دنبال ایده‌های جدیدی در این حوزه خواهیم بود البته این را هم باید بگویم دیگر بودجه‌ای از طرف دولت برای تخصیص در این حوزه وجود ندارد مگر اینکه دانشگاه‌ها با جهت‌گیری‌شان بتوانند در این حوزه قدمی بردارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار