امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102454
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در اولین اجلاس سراسری مدیران کل فرهنگ و ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در اولین اجلاس سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها منظور تبیین سیاست‌ها و راهبردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید گفت: نمی‌توانیم مسئله فرهنگ را به بازار عرضه و تقاضا بسپاریم به هر حال دولت در جمهوری اسلامی وظیفه‌مند است که ضمن اینکه جبهه منظر فرهنگی تقویت کند حکم باغبانی را دارد که باید مانع از رشد علف‌های هرز شود و طبیعتا در حفظ این هویت ملی و اسلامی باید به همه ابعاد آن توجه کنیم از زبان فارسی گرفته تا سایر ابزارهای بومی که در اختیار ما است و جزئی از هویت ملی و اسلامی ما به حساب می‌آید. پاسداری از آن وظیفه همه اصحاب فرهنگ و هنر به خصوص مدیران فرهنگی است.

وی تاکید کرد: باید چهره‌ای از اسلام معرفی کنیم که چهره‌ای واقعی، جذاب، مترقی و قابل دفاع باشد که نمود آن را باید در وجود امام راحل(ره) و خط و مشی ایشان در دوره حیاتشان ببینیم و امروز هم مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارد.

جنتی تصریح کرد: طبیعتا در برداشت از اسلام نگاه‌های مختلفی وجود دارد. بعضی جذاب برای نسل جوان و متناسب با مقتضیات روز است و بعضی دور از مقتضیات روز اما آنچه برای ما در این زمینه مهم است دیدگاه‌های شخص حضرت امام و گفته‌های مقام معظم رهبری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در مسائل فرهنگی بنده با مسائل مختلفی از جمله موسیقی، تک‌خوانی زنان و ده‌ها مسئله دیگر بخصوص در حوزه‌های مختلف کاری مواجه هستم اما آنچه ملاک است نظرات حضرت امام و مقام معظم رهبری است البته همه مراجع محترم هستند اما آنچه برای ما به عنوان یک دستگاه خدمتگذار دولتی ملاک است همان نظرات حضرت امام و مقام معظم رهبری است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش ضمن انتقاد شدید از طرح تفکیک جنسیتی خطاب به مدیران کل ارشاد استان‌ها توصیه کرد: وحدت رویه و یکسان‌سازی سیاست‌های فرهنگی یکی از وظایف مهم مدیران کل است که نباید این سیاست‌ها با برداشت‌های سلیقه‌ای در هر استان متفاوت اجرا شود.

وی افزود: دولت به طور کلی با هرگونه تفکیک جنسیتی مخالف است و این را برخلاف ارزش‌های ملی و اسلامی خودمان می‌دانیم که اصل نظام خانواده را بی‌ارزش می‌کند و معتقدیم این طرح منجر به حذف خانواده از برنامه‌های فرهنگی می‌شود.

جنتی خاطرنشان کرد: طرح تفکیک جنسیتی مسئله‌ای نیست که بگوییم تنها این دولت مخالف است بلکه به طور کلی چنین تصمیمی ضد ارزش‌های دینی و اسلامی است و من خواهش می‌کنم مسئولان محترم سیاست‌های ابلاغی دولت را در این زمینه اجرا کند و حتی اگر دستگاهی خواست خلاف مصوبه دولت چیزی را به آنها تحمیل کند به ما اطلاع دهند تا برخورد کنیم چراکه باید یک وحدت رویه در سیاست‌های فرهنگی اعمال شود.

انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها