امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102460
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، باشگاه پرسپولیس هر روز وضعیتی بدتر از روز گذشته دارد. هر روز شاهد جنجال و حاشیه‌ای جدید در این باشگاه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، باشگاه پرسپولیس هر روز وضعیتی بدتر از روز گذشته دارد. هر روز شاهد جنجال و حاشیه‌ای جدید در این باشگاه هستیم و حتی اکنون حسرت روزهایی را می‌خوریم که کل باشگاه پرسپولیس در صندوق عقب ماشین علی پروین بود! بدون داشتن هیات مدیره و مجمع و دفتر و ساختمانی اداره می‌شد و حریفان را یکی پس از دیگری از پیش رو برمی‌داشت و فوتبالی زیبا و تهاجمی ارایه می‌کرد.
 این روزها پرسپولیس فقط به حرف یک باشگاه است، باشگاهی که بیش از 100 میلیارد تومان بدهی دارد، بدون داشتن دارایی و حتی ساختمانی که متعلق به خودش باشد، باشگاه نیست، تیمی است با میلیو‌ن‌ها هوادار عاشق که هر سال وضعیت تیم محبوب‌شان را می‌بینند و جز حرص خوردن و عصبی شدن کاری نمی‌توانند بکنند زیرا هواداران فقط به ظاهر مالک اصلی باشگاه هستند و  در سرنوشت این پرسپولیس هیچ دخالتی نمی‌توانند داشته باشند.

وزیر ورزش رئیس مجمع باشگاه این بار قول داده بود باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال را خصوصی می‌کند و اسپانسری‌ متمول برای این دو باشگاه پرطرفدار انتخاب می‌کند. این حرف‌ها آنقدر دلگرم کننده و خوشایند بود که دوست نداشتیم آنها را باور نکنیم!

همه عینک بدبینی را برداشتیم و امیدوار بودیم امیررضا خادم که خودش یکی از قهرمانان ملی ایران است  دردی از دردهای پرسپولیس را درمان کند اما این دلخوشی چقدر زود رنگ باخت و این امیدها خیلی زود تبدیل به یاس شد.

باشگاهی که قرار بود اسپانسر 30 میلیاردی داشته باشد و یک آکادمی پویا و فعال برای کشف استعدادها داشته باشد، حتی برای خیلی از هزینه‌های ابتدایی‌اش دچار مشکل شد.

علیرضا رحیمی مدیرعامل اصفهانی باشگاه هم که مثل هواداران وعده‌ها را باور کرده بود گفت: بدهی‌ها را پرداخت می‌کنیم و مشکلی نخواهیم داشت اما شرایط بر او آنقدر سخت شد که رحیمی دیگر حتی حاضر به مصاحبه هم نمی‌شود و از رسانه‌ها می‌خواهد کمتر از او سوالی بپرسند.

اعضای هیات مدیره هم هر روز علیه رحیمی مصاحبه می‌کنند انگار آنها هم آمده‌اند تا از پیکر بی‌جان پرسپولیس بالا بروند و برای خود شهرتی بیشتر دست و پا کنند! کمیته فنی که قرار بود یار سرمربی باشد خیلی زود کارش را تعطیل کرد و اعضای کمیته تبدیل به معترضان باشگاه شدند، امیر عابدینی مدیرعامل باشگاه را پیک موتوری خطاب کرد!

آنچه انگار مهم نیست و نبود تیم پرسپولیس است و اینکه میلیون‌ها نفر به این تیم عشق می‌ورزند در این جنگ‌های مدیریتی، مدیران فراموش کردند که پرسپولیس در این فصل باید در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند همه یادشان رفت که نه تنها باید ستاره‌هایش را حفظ کند بلکه باید بازیکنان خوبی جذب کند تا مقابل تیم‌های کوچک حاشیه خلیج فارس زنگ تفریح نشود!
 تیم‌هایی که  با دست و دلبازی، ستاره‌های چندین میلیاردی می‌گیرند اما پرسپولیس محمدرضا خلعتبری، سیدجلال حسینی را از دست داد. مهرداد پولادی هم حاضر به بازگشت نیست.

محسن مسلمان و میلاد غریبی هم از جمع سرخپوشان جدا شدند تا پرسپولیس خالی از ستاره‌ها شود در این آشفته بازار اما مدیران باشگاه مدام مصاحبه می‌کردند و در زمان نقل و انتقالات که تیم‌های پولدار صنعتی مشتاقانه بازیکنان کارآمد لیگ را جذب می‌کردند حمیدرضا سیاسی رئیس هیات مدیره و سایر مدیران باشگاه مدام در مصاحبه‌های جور واجور خود به یکدیگر کنایه می‌زدند!

علی دایی هم شاید به خاطر همان ویژگی جنگندگی‌اش گفت نگرانی ندارد و اگر چه بازیکنان اسم و رسم‌دار از این تیم رفته‌اند اما او و بازیکنان جوانش برای قهرمانی می‌جنگند و از فصل آینده بهتر نتیجه خواهد گرفت اما وقتی از پرسپولیس 93 در لیگ برتر رونمایی شد همه فهمیدند که این پرسپولیس در میدان حرف زیادی برای گفتن ندارد.

دو اخراجی، یک شکست، یک مساوی و یک گل زده و حضور در رده سیزدهم جدول هشداری جدی به علی دایی است گران‌ترین مربی لیگ برتر باید بداند که با مصاحبه علیه داور نمی‌تواند دل هوادار را به دست بیاورد و هواداران پرسپولیس نمی‌خواهند این تیم با شکایت از کارت سربازی یک بازیکن فولاد پیروز شود!

نمایش سرخ‌پوشان در دو دیدار ابتدایی لیگ برتر چنگی به دل نزده است. پرسپولیس دو بازیکن در فصل نقل و انتقالات گرفته رضا نوروزی و مهدی دغاغله که دومی مصدوم شده و هنوز نتوانسته به میدان بیاید.

وقتی دایی در هفته اول مقابل نفت نتیجه نگرفت داور را مقصر معرفی کرد و نتیجه‌ این شد که تک ستاره تیمش در بازی با فولاد به سمت داور یورش برد و اخراج شد.

پرسپولیس خالی از ستاره و بازیکن بزرگ شده و به همین دلیل است که بازیکنی مثل صادقیان احساس بزرگی می‌کند. وقتی فصل گذشته او در بازی دوستانه با رضا حقیقی هم‌تیمی‌اش در وسط میدان کتک‌کاری کرد حتما هیچ برخورد قاطعی با او از سوی علی دایی صورت نگرفت که امروز شاهد این اتفاق هستیم که او می‌خواهد داور را هم بزند.

این روزها برای جبران کاستی‌ها خبر می رسد که پرسپولیسی ها قصد دارند کاپیتان جوانان آرسنال و مدافع ملی پوش کاستاریکا در جام جهانی 2014 را جذب کنند، اما آنچه که از پرسپولیس در دیدار با فولاد خوزستان به نمایش گذاشته شد، به نظر می رسد حضور لیونل مسی هم نتواند کمک حال این پرسپولیس شود.

تیمی که حتی در دادن چند پاس کوتاه هم عاجز بود، تیمی که حریفش داور بود تا بازیکنان حریف، تیمی که زمین خراب ورزشگاه غدیر فقط برای او بود و بازیکنان فولاد گویی در نیمه دیگر میدان که زمینی هموار بود بازی کردند.
 
پرسپولیس با وجود تمامی مشکلات فنی و غیر فنی‌اش هنوز به خاطر میلیو‌ن‌ها هوادارش کوچک نشده و همچنان در سایه احساس بزرگی می کند. سوای اسامی خاص که هنوز مردم نام پرسپولیس را دوست دارند. اگرچه این باشگاه تبدیل به یک باشگاه ورشکسته شده باشد، هرچند مدیرانش به تنها چیزی که فکر نمی‌کنند وضعیت تیم است، هرچند وزارت ورزش اکنون فراموش کرده که باید مقابل هواداران پاسخگو باشد و نباید فقط بخشنامه  و دستورالعمل بدهد که قراردادها شفاف شود.

وزارت ورزش و جوانان به عنوان مالک اصلی پرسپولیس باید مقابل هواداران پاسخگو باشد و اینکه چرا مدیرانی برای باشگاه انتخاب کرده که به جای اینکه یار پرسپولیس باشند تبدیل به بار آن شده‌اند! چرا هیچ‌کس به داد یکی از محبوب‌ترین تیم‌های فوتبال آسیا نمی‌رسد! مگر قرار نبود مدیران جدید وضعیت پرسپولیس را سامان بدهند اما کار به جایی رسیده که حالا هواداران باید برای دست به یقه نشدن مدیران پرسپولیس در رسانه‌ها میانجیگری کنند!

وزیر ورزش و جوانان باید بداند که یکی از مطالبات بخش اعظمی از قشر جوان جامعه همین وضعیت باشگاه پرسپولیس و استقلال است و باید فکری به حال پرسپولیس کرد تیم محبوبی که انگار آخرین نفس‌هایش را می‌کشد و هیچکس به فکر مداوایش نیست!
انتهای پیام/خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها