امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102478
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۰
تعداد بازدید: 206
به گزارش گروه حماسه و مقاومت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مدیران روابط عمومی کل سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز (یکشنبه) از

به گزارش گروه حماسه و مقاومت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مدیران روابط عمومی کل سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز (یکشنبه) از پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; دیدن کردند.

سیدنظام‌الدین موسوی مدیر عامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دیدار با مدیران روابط عمومی بنیاد شهید گفت: صحبت در مورد رسانه برای شما در واقع زیره‌ به کرمان بردن است اما می‌خواهم دو نکته را بازگو کنم آن هم نکته اول تکریم خدمت جایگاه شماست که خود بهتر از من می‌دانید که بهتر حتی از خودتان آن را تبیین کنید.

وی افزود: فقط می‌خواهم از طرف خود بر این نکته تاکید کنم که همه کسانی که در این عرصه کار می‌کنند باید تکریم شوند زیرا کار بزرگی انجام می‌دهند و خدمتشان بی‌ریاست کار شما هم اجر دنیوی دارد هم اخروی البته منظور از اجر دنیوی مسائل مادی نیست بلکه بعضی از کارها در این دنیا هم باعث برکت در زندگی انسان می‌شود.

مدیر عامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: نکته بعد کار تخصصی است که انجام می‌شود و آن هماهنگی است بین ما و شما که کار روابط عمومی و خبرگزاری است آن طور که در علم ارتباطات هم وجود دارد خبرنگاری و روزنامه‌نگاری در کنار روابط عمومی عنوان شده و ریشه آنها یکی است.

وی افزود: روابط عمومی در هر مجموعه‌ای انعکاس همان کار خبری است کما این که امروز روابط عمومی‌های حرفه‌ای خودشان یک بنگاه خبری حرفه‌ای می‌شوند.

موسوی افزود: در مجموعه بنیاد شهید کار شما صرفا خدمات‌رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران نیست هر چند رسیدگی به امور شهدا بالاترین ارزش‌ها را دارد اما پاسداشت کار شهیدان و خانواده‌هایشان نیز خودش یک کار رسانه‌ای بزرگ است سوژه‌های متعددی که در این حوزه وجود دارد بسیار زیاد است و می‌بنیم  که وقتی در کشوری جنگ می‌شود تا سال ها در مورد آن صحبت شده و فیلم  و کتاب منتشر می‌شود.

وی اظهار داشت: بعضی کشورها که به لحاظ تاریخی اسطوره ندارند مانند کره برای خود اساطیری را خلق می‌کنند مانند همان سریال جومونگ که  حتی بچه‌های ما نیز مجذوب شخصیت او شده بودند .

مدیر عامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بیان داشت: آمریکا نه تنها تاریخی ندارد بلکه فاقد اسطوره است اما با استفاده از تکنیک‌های هنری مرد 6 میلیون دلاری و مرد عنکبوتی و غیره را خلق می‌کنند که نماد آمریکا باشد. در حالی که واقعیت بیرونی هم ندارند و خودشان می‌گویند فرا واقعیت است یعنی چیزی که وجود ندارد اما طراحی شده به گونه‌ای که به خوبی در اذهان می‌نشیند.

وی ادامه داد: حال شما حساب کنید در کشور ما هم اسطوره وجود دارد و هم واقعیت از رستم و سهراب و آرش بگیرید و بیایید در دل تاریخ به خصوص بعد از اسلام از ائمه ما و امامزادگان می‌رسیم به دوران دفاع مقدس و شهدا که واقعا نتوانستیم حفظشان کنیم.

موسوی گفت: چند وقت پیش سعید راد یکی از بازیگران سینما می‌گفت حتی از زندگی هر تدارکات‌چی در دفاع مقدس نیز می‌شود فیلم ساخت. حالا شما توجه کنید به فرماندهانی که هر کدامشان عظمت داشتند و و در سن 22 سالگی ژنرال‌های عراقی را در مواضعشان زمینگیر می‌کردند اسطوره‌های واقعی اینان هستند.

وی اظهار داشت: روابط عمومی بنیاد شهید مدام با خانواده‌های شهدا و وصیت‌نامه‌ها و آثار شهدا مواجه هستند که وظیفه انتقال آن به رسانه‌ها بر عهده روابط عمومی این سازمان است تا بتوانیم از این ذخیره ارزشمند استفاده کنیم.

مدیر عامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه طبق تمام چارچوب‌های حرفه‌ای خبرگزاری ما اولین خبرگزاری در ایران محسوب شده که حدودا روزی 2 میلیون نفر ویزیتور داریم که از بعضی از شبکه‌های سیما هم مخاطبینش بیشتر است افزود: ما افتخار داریم در این خبرگزاری حوزه حماسه و مقاومت داشته که از پر مخاطب‌ترین گروه‌های ما محسوب می‌شود.

اسفندیاری مدیر کل روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدار گفت: فارس یکی از خبرگزاری‌های محبوب و مطلوب است این یک تعارف نیست بلکه یک حقیقت است ما هم طبق داوری و روحیه حزب‌اللهی در همایش تجلیل از خبرنگاران آن را بهترین خبرگزاری اعلام کرده و جایزه ویژه را به این پایگاه اطلاعَ‌رسانی داده‌ایم.

وی گفت: امروز ما می‌خواهیم با شما عهد اخوت ببندیم و اعلام کنیم که در کنار شما هستیم زیرا آخرین اخبار از حوزه ایثار و شهادت از این خبرگزاری منتشر شده که من این را به تحقیق بیان می‌کنم نه احساس.

اسفندیاری در پایان با بیان اینکه ما به حمایت شما احتیاج داریم افزود: بدون همکاری رسانه‌ها نمی‌توانیم کارمان را درست انجام دهیم و لذا از خبرگزاری‌ها می‌خواهیم برای مثال اگر می‌خواهند نقدی از بنیاد شهید داشته باشند ابتدا به خودمان بگویند شاید با توضیحاتی که به آنها می‌دهیم قلمشان تلطیف شود و بتوانیم با واژگان سنجیده‌تری از همدیگر نقد کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها