امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102481
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، «جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان قبل از ظهر امروز طی سخنانی تروریسم را ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، «جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان قبل از ظهر امروز طی سخنانی تروریسم را نقطه مخالف الگوی لبنانی و عامل تخریبی برای کشورش خواند و تاکید کرد: تروریسم بیانگر اسلام نیست و مسلمانان و مسیحیان را هدف قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد که از آغاز تحولات چند سال اخیر کشورهای عربی گفتیم که «داعش» و «النصره» و همه گروهک‌های تکفیری، خطراتی واقعی هستند و کشورها و زندگی با کرامت را با تهدید مواجه می‌سازند ولی برخی‌ها این گروهک را نادیده گرفته و بسیاری دیگر وجود آنها را انکار کردند.

باسیل با اشاره به تحولات امنیتی در شهرک مرزی عرسال، افزود: به محض شروع تحولات اخیر عرسال گفتیم که عرسال یک شهرک لبنانی اشغال شده است وبایستی از گروهک‌های مسلح بیگانه آزاد شود و تاکید کردیم که نظامیان ربوده شده ارتش و نیروهای امنیتی فرزندان این کشور از همه ادیان و مناطق هستند ... ولی عرسال باید همراه با آزادی ربوده شدگان پاکسازی شود.

وی عامل بحران جاری عرسال را آغاز مهاجرت آوارگان سوری به این منطقه از سه سال پیش خواند که افراد مسلح این منطقه را به عنوان یک پایگاه امداد رسانی (برای افراد مسلح فعال در سوریه) اتخاذ کردند که این اقدام به صورت علنی از سوی برخی از مسئولان لبنانی تشویق می‌شد.

وزیر امور خارجه لبنان تاکید کرد: اشغال عرسال جز با آزاد سازی همه ارتفاعاتش تا مرزهای لبنان با سوریه از افراد مسلح پایان نخواهد یافت. بحران عرسال جز با آزادی همه نظامیان ارتش و ژاندرمری به پایان نخواهد رسید.

وی با اشاره به لزوم ریشه کنی تروریسم در عرسال تاکید کرد: هر گونه سهل انگاری سیاسی و امنیتی اشغال کامل لبنان توسط تکفیری‌ها را در پی خواهد داشت و نمی‌توان در قبال چنین امری سکوت کرد.
انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها