امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102490
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌، «شارژ سیم‌کارت‌ خود به خود کم می‌شود» این گلایه‌ای است که از زبان بسیاری از

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌، «شارژ سیم‌کارت‌ خود به خود کم می‌شود» این گلایه‌ای است که از زبان بسیاری از مشترکان ایرانسل شنیده می‌شود.

همچنان که پیرو اخباری که درباره این اپراتور در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; منتشر می‌شود کاربران به دفعات در بخش نظرات این نکته را متذکر شده‌اند. مشترکان این اپراتور مدعی می‌شوند که بارها تجربه کرده‌اند  که پیامک‌های پیشنهادی مسابقه‌ها که هر روز به دفعات برای مشترکان این اپراتور ارسال می‌شود برای آنها هزینه دارد و از شارژ آنها کم می کند.

در پیگیری از صحت و سقم این موضوع، نتایج جالبی حاصل شد که به نوعی گفته مشترکان را تصدیق می‌کرد و حکایت از ناآگاهی مشترکان داشت.

روش کار در پیامک‌های مسابقه ایرانسل به این صورت است که ابتدا پیشنهاد برای شروع مسابقه به مشترک ارائه می‌شود، سپس با تمایل مشترک و ارسال پیامک تایید، مسابقه آغاز و پیامک‌های مسابقه برای مشترک یکی پس از دیگری ارسال می‌شود. این پیامک‌ها دارای هزینه ویژه مسابقه‌ای است.

پس از شرکت در مسابقه در صورت انصراف مشترک از ادامه مسابقه، اتمام مسابقه یا خاموشی گوشی تلفن‌همراه و عدم استفاده از گوشی، ارسال پیامک‌ها ادامه می‌یابد تا زمانی که مشترک عبارت لغو را به مسابقه ارسال کند. اگر گوشی خاموش باشد پس از روشن شدن، پیامک‌هایی که در انتظار ارسال بوده‌اند و هنوز در سیستم زنده هستند، برای مشترک ارسال می شود. هزینه تمام این پیامک‌ها نیز به حساب مشترک منظور خواهد شد.

در این میان ممکن است مشترک ماه‌ها پیش در سرویسی شرکت کرده و اکنون فراموش کرده باشد. برخی مشترکان ایرانسل نیز می‌گویند این مسابقه‌ها را فعال نکرده‌اند و از فعال سازی آنها اطلاعی ندارند.

در پیگیری این موضوع از یکی از مشترکان ایرانسل متوجه شدیم که مشترک تعداد زیادی از مسابقه‌ها را فعال دارد و بابت تمام پیامک‌هایی که در طول روز دریافت می‌کند، از شارژ سیم کارت کم می‌شود.

در اینجا درخواست‌ یک مشترک برای لغو تمام مسابقه‌ها، پس از اطلاع از فعال بودن مسابقه‌ها، را نشان می‌دهیم. مشاهده می‌شود که روی سیم‌کارت این مشترک چندین مسابقه فعال است که بابت آنها هر روز از مشترک شارژ کم شده است.
بنابراین با توجه به اینکه تعداد زیادی از مشترکان ایرانسل با این موضوع مواجه‌اند، گویا از این پس تماس با سامانه 09377000000 این اپراتور برای اطلاع از مسابقه‌های فعال به منظور پیش‌گیری از تضییع حقوق مشترکان و از دست رفتن بی‌دلیل شارژ سیم‌کارت ضروری به نظر می‌رسد.
 
اما پاسخ اپراتور به این مشکل این است که در شروع  مسابقه میزان شارژ مصرفی و نحوه خروج از آن اعلام می‌شود و در هر پیامک نیز نحوه لغو هر سرویس توضیح داده شده است.
انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها