امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102494
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، در بیانیه آیت‌الله سید محمد علی علوی‌گرگانی خطاب به مسئولان و متولیان فرهنگی کشور درباره اهمیت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، در بیانیه آیت‌الله سید محمد علی علوی‌گرگانی خطاب به مسئولان و متولیان فرهنگی کشور درباره اهمیت حجاب و عفاف آمده است:  قیام حضرت امام(ره) با عنایت الهی و پشتوانه مردمی و بر پایه توجه به ارزش‌های اسلامی و بازگشت به اصول اخلاقی و دینی به سرانجام رسید و بر همین اساس از ابتدای انقلاب توجه به مقوله حجاب مورد تاکید امام راحل، مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید قرار گرفت، اما متاسفانه در سال‌های اخیر به این مقوله کم‌توجهی شده است.

در ادامه تصریح شده است: اهمیت حجاب و عفت از آنجایی آشکار می‌شود که بدانیم شیطان و اولیای او از جمله غرب، برای از بین بردن بنیان خانواده و تسلط بر کشورها، بر تضعیف عفت و حجاب جامعه انگشت گذاشته‌اند و عموم مردم و مسئولان باید در این مسائل حساس باشند و فریب وسوسه‌های شیطانی را نخورده و عقل و درایت الهی خود را به دست عقل شیطانی ندهند. خوشبختانه مطلع شدم که در برخی مجموعه‌ها و بخش‌ها طرح‌هایی در راستای تکریم بانوان در راستای دستورات اخلاقی و دینی اجرا شده است که موجب خوشحالی شده و امید است این گونه امور در سایر دوائر دولتی هم اجرا شود.

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: شکی نیست که لازمه اجرای قانون عفاف و حجاب اصلاح دیدگاه مسئولان فرهنگی و دولتی در این زمینه است. طبیعی است که کار فرهنگی کارشناسی شده و بلند مدت و همچنین هماهنگی میان مراکز فرهنگی و مدیران مملکتی، در نهادینه‌سازی موضوع عفت و حجاب در جامعه نقش زیادی دارد.

در پایان این بیانیه تصریح شده است: امیدوارم تمام دلسوزان و کارشناسان خبره و متدین در زمینه نهادینه‌سازی عفاف و حجاب همفکری کرده و از سلیقه‌گرایی و دخالت دادن اغراض سیاسی و کوتاه مدت در این عرصه خودداری کنند و صرفاً خدا را مدنظر داشته باشند و متاع مختصر دنیایی را به سعادت اخروی نفروشند.
انتهای پیام/2258/ل/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها