امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102499
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، مراد هاشم‌زهی بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم تودیع رئیس سابق و سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، مراد هاشم‌زهی بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم تودیع رئیس سابق و سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ارتباط غیرقانونی بین پزشک و بیمار سبب سلب اعتماد بیماران از پزشک شده و به حیثیت توده پزشکان لطمه وارد می‌کند بنابراین با این تخلفات برخورد شدید می‌شود.

وی با بیان اینکه رسیدگی به گرفتن زیر میزی توسط پزشکان بخش زیادی از جلسات امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: برای برخورد با این مسائل تصمیمات محکم و کارشناسی‌شده گرفته شده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی متذکر شد: همچنین سلامت مواد غذایی، تعرفه‌های پزشکی ومواد افزودنی نیز به تازگی به کمیسیون اطلاع داده شده و در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته است.

هاشم‌زهی، وجود چربی‌های غیر‌استاندار در بعضی از مواد غذایی به خصوص شیر را از موضوعات دیگر مطرح شده در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد و گفت: این مسائل سبب تضییع حقوق مردم شده و به سلامت آن‌ها لطمه وارد می‌کند.

وی با اشاره به پیگیری مقدار سموم شیمیایی در این کمیسیون، یادآور شد: در حال حاضر وزارت بهداشت و وزارت کشاورزی مسئول رسیدگی به این موضوع هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون حد استاندار بعضی از سموم پیگیری و آزمایش شده است، بیان کرد: بعضی از نمونه‌ها از حد استاندارد کمتر بودند و جای نگرانی نیست.

هاشم‌زهی اضافه کرد: اما مجلس از این دو وزراتخانه می‌خواهد تا میوه‌های که به مردم فروخته می‌شود همگی شناسنامه‌دار باشند تا مردم بدانند که محصول آزمایش شده و ضرری برای آن‌ها ندارد.

وی با بیان اینکه دولت در حوزه سلامت استان خراسان جنوبی منابع مطلوبی را اختصاص داده است، افزود: این امر سبب ایجاد تحول سلامت در راستای منویات مقام معظم رهبری می‌شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اگر این اعتبارات تخصیص یابد پروژه‌های عمرانی استان پیشرفت و سرعت می‌گیرد، خاطر نشان کرد: بودجه اختصاص یافته، در چارچوبی مشخص به شهرستان‌ها ابلاغ شده و با مشارکت بودجه‌های استانی هزینه می‌شود.

انتهای پیام/69022/ذ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها