امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102518
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) خانه ملت در تذکر و اخطاری با استناد به اصل 76 قانون اساسی و نیز بند 11 ماده 24 آئین‌نامه داخلی، اظهار داشت: مدتی قبل چند نفر از نمایندگان به برخی وزرا به صورت رسمی و طبق اصول قانون اساسی درباره یکی از مصوبات مربوط به شورای عالی امنیت ملی تذکری دادند، البته آن مصوبه را وزارت ارشاد به رسانه‌ها ابلاغ کرده بود مبنی بر اینکه با توجه به نقش سرانه فتنه مانند خاتمی، کروبی و موسوی در کودتای 5 سال قبل، مواضع این افراد به دلیل عملکردشان نباید بازتاب داده شود چرا که در راستای اهداف دشمن و کسانی است که قصد براندازی نظام را دارند.

وی افزود: این مصوبه دقیقا نامه وزارت ارشاد بود که خطاب به رسانه‌ها در این زمینه زده شد ولی برخی رسانه‌های فتنه‌گر به خاطر تذکر آن چند نماینده مجلس چنان جوسازی به راه انداختند که حد و حصری نداشت ولی متاسفانه شورای عالی امنیت ملی و وزارت ارشاد هیچ تذکری به این رسانه‌ها ندادند.

وی ادامه داد:‌طی چند روز گذشته وزارت ارشاد نامه‌ای دیگری را خطاب به رسانه‌ها زد که این نامه نیز دقیقا مانند نامه قبل بود و هیچ فرقی با یکدیگر ندارند اما محتوای نامه دوم چیز دیگری است و مربوط به یک پرونده نفتی بین‌المللی می‌شود، در نامه وزارت ارشاد خطاب به رسانه‌ها گفته شده از آنجا که قرار است حکم این پرونده نفتی بین‌المللی صادر شود، رسانه‌ها مطلبی در این زمینه منتشر نکنند و هر آنچه معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد، آن را بازتاب دهند، هر دو این موضوعات مصوبه شورای عالی امنیت ملی بوده است ولی باید پرسید چرا درباره این پرونده نفتی الزام می‌کند ولی درباره آن مصوبه قبلی سکوت کرده‌اند و توجهی ندارند؟!

رسایی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: آقای شمخانی! حرمت امامزاده را متولی آن باید نگه دارد، بنده نمی‌گویم درباره موضوع پرونده نفتی بین‌المللی کسی سخن بگوید بلکه سخن من این است که هر دو مصوبه مربوط به شورای عالی امنیت ملی بوده و هر دوی این مصوبات را وزارت ارشاد ابلاغ کرده است، بنابراین باید به هر دو مصوبه عمل شود چون هر دو قانون است اما چرا به تذکر قانونی چند نماینده مجلس تا این حد حمله کرده‌اند؟

این نماینده مجلس در بخش پایانی سخنانش متذکر شد: مجلس باید معاونت حقوقی داشته باشد تا زمانی که خانه ملت تخریب می‌شود، این معاونت حقوقی مطالب را پیگیری قضایی کند.

رسایی در بیان تذکر دوم خود گفت: عده‌ای صبح امروز جلوی درب مجلس تجمع کردند، این افراد کسانی هستند که در آزمون وزارت نفت برای استخدام شرکت کردند اما وزیر نفت مطلبی در این زمینه اعلام نمی‌کند در حالی که آن آزمون به صورت قانونی برگزار شده و مصاحبه با این داوطلبان نیز در دوره همین وزیر نفت یعنی آقای زنگنه انجام شده است، تکلیف 4 هزار نفر در کارتابل وزیر نفت است، آقایانی که نگران حصر هستند، بروند این 4 هزار نفر را از حصر دربیاورند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها