امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102526
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حلیمه عالی نماینده مردم زابل و زهک در نشست علنی امروز خانه ملت در تذکر آیین‌نامه‌ای با

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حلیمه عالی نماینده مردم زابل و زهک در نشست علنی امروز خانه ملت در تذکر آیین‌نامه‌ای با تسلیت به بازماندگان سقوط هواپیمای ایران 140، خطاب به وزیر نیرو گفت: با توجه به شرایط سخت زندگی در سیستان و طوفان‌هایی که با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت و غلظت بالای ریزگردها و 5 برابر استاندارد، می‌وزند و قطع آب و برق، چرا هزینه آب و برق سیستانی‌ها براساس تعرفه مناطق خوش آب و هوا محاسبه می‌شود؟ از استاندار سیستان برای مشکل اخیر حوزه انتخابیه‌ام تشکر می‌کنم اما آیا مسئولانی که درباره تعرفه برق چنین تدبیر کرده‌اند، حاضرند یک هفته در تیر یا مردادماه در سیستان زندگی کنند؟

وی افزود: بنده خواستار خاتمه دادن به قطع آب در منطقه سیستان هستم، آقای چیتچیان! سازمان عمران یک فرصت برای منطقه بود که متأسفانه به دلیل سوء مدیریت‌ها تبدیل به شرکت توسعه آب و خاک سیستان شد و آن هم به دلیل عدم حمایت در حال انحلال است، از این رو خواستار تأسیس سازمان عمران سیستان هستم.

حلیمه عالی در ادامه فرمانده نیروی انتظامی را مورد خطاب قرار داد و افزود: اگر این نیرو نمی‌تواند ناهنجاری‌های منطقه را مهار کند، بهتر است تأمین امنیت منطقه را به سپاه پاسداران و بسیج واگذار کند.

وی همچنین گفت: مردم سیستان از بیکاری و فقر رنج می‌برند، با وجود دستور رئیس‌جمهور هنوز هیچ‌گونه راهکار اجرایی برای ایجاد منطقه آزاد تجاری مشاهده نمی‌شود و شهرک‌های صنعتی همچنان تعطیل است و کارخانه‌ای که بتواند از خیل عظیم بیکاران تعدادی را مشغول و در منطقه ماندگار کند، وجود ندارد.

وی در پایان گفت: شرایط اقلیمی و سیاسی‌کاری برخی دستگاه‌ها در جامعه موجب شده که کارمندان هم‌آهنگ مهاجرت از سیستان را داشته باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها